1. Не покладайтеся лише на спортзалЗаняття під керівництвом тренера - це прекрасно, але не варто чекати від них неймовірного результату.
Запорука гарної форми - активність і постійний рух. Кілька годин в тренажерці не подарує вам струнке і підтягнуте тіло, так само як і не поліпшать самопочуття.
Рухайтеся завжди і скрізь, не втрачайте шансу задіяти м'язи - ходіть пішки, займайтеся вдома і на турніках, забудьте про ледачі вихідні на дивані.
Тільки коли ви ввійдете в колію активного способу життя, ваше тіло почне змінюватися.
2. Визначте своє розуміння слів "виглядати добре"І пам'ятайте, що "виглядати добре" і "бути спортивним" - різні речі, далеко не завжди збігаються. Для чоловіків і жінок поняття гарної форми теж різняться, як, відповідно, і вправи, які вони вибирають.
Перед тим як приступити до занять, чітко для себе сформулюйте мету - ви хочете поліпшити свою фізичну форму (займатися вдвічі більше спортом, перепливти річку, піднятися на Еверест, бігти швидше вітру) або ж привести тіло в порядок (схуднути, накачати м'язи, прибрати живіт , поправити поставу).
Якщо ви записалися в спортзал, проконсультуйтеся з тренером - викладіть йому свою мету і прийміть рекомендації щодо шляхів її досягнення.
Якщо ж ви займаєтеся будинку, вам доведеться покладатися здебільшого на себе і своє самовідчуття. Однак не думайте, що це погано - прислухатися до себе і самостійно оцінювати свої результати дуже корисно і для мотивації, і для кінцевого результату.
3. Тримайтеся подалі від дієтДля того, щоб підтримувати форму і вести здоровий спосіб життя, правильне і помірне харчування має бути постійним, тобто увійти в звичку, а не застосовуватися від випадку до випадку.
Дієти дають швидкий результат, проте він тримається недовго, а постійні скачки від шкідливої їжі до корисної можуть здорово нашкодити вашому шлунку і травній системі.
Ваш раціон повинен бути здоровим і збалансованим, однак при цьому ви повинні їсти ситно і поживно, інакше заняття спортом стануть для вас каторгою, яка в підсумку виснажить вас по повній.
І знову ж - прислухайтеся до свого організму. Так зване "інтуїтивне харчування" - не найдурніша річ. Адже хто краще, ніж наш організм знає, що йому необхідно? Головне дозувати його потреби, інакше він почне вимагати півкіло цукерок щодня, і з гарним тілом доведеться попрощатися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відновити заняття фітнесом після свят4. Не довіряйте рекламі харчових добавокЦе зовсім не означає, що всі вони погані й марні, просто їх цінність найчастіше значно перебільшена. Не чекайте від них ніякого надзвичайного ефекту і не сподівайтеся на диво - воно трапляється тільки в рекламі.
Рекомендуємо вам не витрачати гроші на всі ці новомодні диво-засоби, а заповнювати нестачу мінералів і вітамінів природним шляхом - споживаючи в їжу продукти, багаті ними.
Кожне тіло унікальне і кожен організм по-своєму реагує на те чи інше харчування і тренування. Повторюємо - прислухайтеся до себе, і тоді ваші заняття будуть ефективні, а цілі досягнуті в найкоротші терміни.