Так, на думку фахівців, найбільш виразним в результаті занять фітнесом буде поліпшення стану здоров'я у людей, які почали займатися фітнесом після 60 років.
За твердженням вчених, щоденні піші прогулянки або 20-хвилинна їзда на велосипеді знижують ризик розвитку серцевої недостатності у 60-річних чоловіків на 1/5. Причому короткочасні легкі тренування роблять більш дієвий ефект, ніж тривалі заняття спортом.
До такого висновку вчені прийшли за результатами експерименту, в якому 33000 шведів, середній вік яких склав 60 років, заповнили анкету з питаннями про фізичну активність у попередні місяці. Учасників експерименту також попросили згадати, наскільки активними вони були у віці 30 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розробляємо графік тренувань: коли найкраще займатись спортомВчені з'ясували, що позитивний вплив на серцево-судинну діяльність надає активність саме в солідному, а не в більш молодому віці. Таким чином, активні в молодості і неактивні в свої 60 років чоловіки мають високий ризик розвитку серцевої недостатності.
Більше пощастило неактивним в 30 років, але активним у 60 чоловікам. Вони ризикують отримати серцеву недостатність на 21% рідше за умови щоденної 20-ти хвилинної фізичної активності.
За матеріалами joinfo.ua