Скорочення кількості прийомів їжі - грубе порушення базових правил здорового і дієтичного харчування. Відповідним чином, вона дає результат протилежний тому, на який розраховує людина. Чим більше проміжки між прийомами їжі, тим вище постійне відчуття голоду, народжене викидом відповідних гормонів на кшталт греліну в кров і порушенням харчового центру в області гіпоталамуса. Людина в результаті з'їдає більше калорій при двох прийомах їжі і вічному голоді, ніж при 4-5. А саме таку кількість і потрібно людям, які мають зайву вагу.
У стані голоду організм перемикається на особливий режим, коли кожна калорія відкладається про запас у вигляді жиру під шкіру. Тіло розцінює голод, як екстремальне стан, воно обзаводиться запасами "на чорний день". Якщо людина їсть часто і потроху, то організм не бачить загрози запасам поживних речовин, розганяє метаболізм і спалює більше калорій. Цим пояснюється парадокс того, що приймають їжу рідше і з'їдають менше люди набирають більше ваги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їжа для ранкового схудненняТреба контролювати і продукти на столі. Нехай там буде менше борошняних, жирних, солодких, смажених страв, побільше фруктів і овочів, продуктів з великою кількістю харчових волокон, які уповільнюють процеси травлення, але забезпечують ситість на довгий термін. Будь-які спроби схуднути у відриві від регулярних фізичних навантажень також приречені на провал.