1. Виділення - перше, на що звертають увагу лікарі при огляді. Будьте і ви уважні до свого тіла. Виділення бувають у всіх жінок. Нормальні - різні по кольору і консистенції, але вони не повинні бути занадто великими і заподіювати дискомфорт. Білі або жовтуваті виділення, які супроводжуються сильним свербінням і почервонінням тканин, швидше за все, є ознакою грибкової інфекції, або молочниці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як визначити мастопатію без звертання до лікаря2. Підмивайтеся 1-2 рази в день м'яким милом або спеціальними засобами для інтимної гігієни. Ароматні гелі для душу, креми, присипки можуть викликати алергію і спровокувати вагіноз - подразнення і запалення піхви і статевих губ. Губить корисну мікрофлору піхви і спринцювання. Ризик жіночих статевих захворювань збільшує коливання гормонів, зміна маси тіла, діабет, прийом оральних контрацептивів, антибіотиків.
3. Подбайте про безпечний секс. Єдиний надійний засіб захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом, презерватив. Навіть якщо ви впевнені у партнері як у людині, пам'ятайте, що більшість чоловіків не знають, що вони є носіями інфекцій. Прихований період є у кожної хвороби.
Якщо ви вирішили пов'язати з людиною життя і не хочете використовувати презерватив, є сенс перевіритися на всі інфекції методом ПЛР. Це особливо важливо для вас, коли ви приймете рішення стати батьками.
4. Бережіть себе: не сидіть і не лежіть на холодному, надягайте колготки і білизну по погоді, не носіть занадто тісні джинси. Мами не дарма турбуються про дочок - в цих старих добрих порадах є значна частка правди.
5. Не затягуйте похід до лікаря, якщо у вас з'явилися підозрілі симптоми, які складно описати, болі внизу живота, болі при статевому акті. Втім, навіть на тлі повного здоров'я 2 рази на рік треба відвідувати гінеколога і робити необхідні аналізи. Особливо важливо це для дівчат, які нещодавно змінили статевого партнера.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Родимки на статевих органах: чи варто хвилюватись