Сказати жінці що їй варто звернутись до лікаря на перевірку можна, однак вона практично ніколи не послідує пораді, боячись того що може почути чи побачити. Якщо є підозра на мастопатію - спробуйте визначити її самі. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не хвилюйтесь звертатись до лікарів
Всім жінкам рекомендується щомісячно проводити самостійне обстеження молочних залоз. Кращий час - перший тиждень після закінчення менструального циклу. Встаньте перед дзеркалом і уважно огляньте свої груди. Зверніть увагу на такі деталі, як порушення симетричності, зміни кольору шкіри грудей або зони сосків. Підніміть руку і закладіть її за голову. Обстежте молочні залози. Почніть з пахвовій області і рухайтеся по спіралі у напрямку до сосок. Продовжіть, рухаючись по вертикалі зверху вниз, від внутрішньої сторони грудей до пахвовій западині. Потім ляжте на ліжко, підкладіть під голову подушку і обстежте груди в положенні лежачи.
Коли потрібно звертатися до лікаря? Якщо ви виявили ущільнення в пахвовій області, набряклість шкіри, виділення із сосків або будь-які інші зміни в грудях, терміново зверніться до лікаря. Спеціаліст направить вас на необхідні дослідження і призначить відповідне лікування.
Діагностика мастопатії проводиться на підставі клінічного огляду та інструментального обстеження, в яке входять УЗД і мамографія. У деяких випадках використовується біопсія. Клінічний огляд включає бесіду з пацієнткою і первинний огляд молочних залоз. На його підставі призначаються подальші дослідження.
УЗД застосовується для уточнення характеру зміни в тканинах грудей. Цей метод абсолютно безпечний і дає можливість відрізнити кістозні (порожнисті) новоутворення від суцільних (пухлин).