Причини виникнення гірсутизмуПри гірсутизмі грубе стрижневе волосся починає активно рости в андрогенозавісімих зонах. Найпоширеніші причини появи вусів у дівчат пов'язані з гіперандрогенією, спадковістю, ідіопатичною формою надлишку андрогенів або з побічною дією певних ліків.
Гіперандрогенія виникає при підвищеному виробленні чоловічих статевих гормонів. Причиною може стати розлад функції яєчників, доброякісні новоутворення, розлад функції надниркових залоз.
Генетичний гірсутизм розвивається в результаті хромосомних особливостей. При такій формі надмірне оволосіння буде у мами, бабусі, дочки, внучки, правнучки. Термінальне волосся покриють андрогенозалежні зони.
Причиною виникнення вусів у дівчат може служити прийом лікарських препаратів, які викликають побічні ефекти у вигляді надмірного підвищення рівня андрогенів. До таких препаратів належать: анаболіки, прогестини, андрогени, інтерферони, циклоспоріни, а також "Стрептоміцин", "Циклоспорин", "Карбомазепін", "моноксиду", "Диазоксид".
При ідіопатичному гірсутизмі причина залишається не виявленою. Підвищена чутливість рецепторів шкіри і волосяних цибулин до найменшої кількості андрогенів провокує зростання термального волосся на обличчі і тілі дівчини.
Крім вусиків, можуть з'явитися інші симптоми гірсутизму: акне, підвищена сальність шкіри, розлад менструальної функції, безпліддя. У міру прогресування захворювання розвиваються явні ознаки вірилізації. У дівчини стає грубим голос, наростає м'язова маса, зменшуються молочні залози, з'являється сильний статевий потяг, змінюється локалізація жирових відкладень за чоловічим типом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-9 ознак гормонального дисбалансуЯк дівчині позбутися вусівСучасні методи видалення волосся допоможуть вирішити косметичну проблему. Але цього недостатньо. Гінеколог-ендокринолог випише направлення на обстеження і на підставі його результатів призначить ефективне лікування. Так як гірсутизм є наслідком серйозних патологій, для лікування можуть бути використані різні методи. В першу чергу необхідно нормалізувати функції яєчників і надниркових залоз, усунути медикаментозний чинник гірсутизму. Для зниження рівня андрогенів призначають оральні контрацептиви: "Діані", "Жанін", спірінолактони: "Верошпирон". Протипоказанням для проведення антиандрогенного лікування є вагітність і період лактації.