Підвищений вміст тестостерону в жіночому організмі може привести до ряду серйозних гінекологічних захворювань. Якщо ви підозрюєте, що у вашому організмі цього гормону в надлишку, слід обов'язково зайнятися обстеженням. На що ж варто звернути увагу? Про надлишок тестостерону свідчать такі симптоми як вугрі, облисіння, надмірний ріст волосся на тілі, збільшення жирових відкладень в області талії.
В першу чергу варто звернутися до гінеколога, який призначить необхідні для виявлення рівня тестостерону аналізи. Врахуйте, що здавати їх необхідно на сьомий день вашого менструального циклу, рахуючи від першого дня початку місячних. Напередодні аналізу обов'язково слід утриматися від прийому алкоголю і куріння. Тільки після отримання результатів, лікар може призначити відповідні ліки.
Знизити підвищену кількість тестостерону можна за допомогою деяких оральних контрацептивів, які приймають поряд з необхідними ліками. Курс такого лікування досить довгий - до декількох місяців, все залежить від вмісту тестостерону в організмі. Подібні контрацептиви допомагають впоратися з неприємними зовнішніми проявами гормонального збою: прищами, надмірним оволосіння, наявністю кровотеч між місячними.
Поряд з медикаментами можна приймати і біологічно активні добавки, призначені для зниження рівня тестостерону у жінок. Однак перед їх вживанням обов'язково слід проконсультуватися у лікаря.
Самим же простим і доступним засобом зниження тестостерону в жіночому організмі є спеціальна дієта. Доведено, що на активний розвиток тестостерону впливають такі мінерали як магній і цинк. Саме тому жінкам, які проходять курс гормонального лікування, не рекомендується приймати продукти, багаті цими мінералами. Єдиним способом знизити рівень тестостерону в організмі є підвищення "жіночого гормону" - естрогену. Для цього потрібно збагатити свій раціон продуктами, що містять його в необхідній кількості. До них відносяться рис, пшениця, соєві продукти, вишня, яблука.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гормональний фон: 5 ознак його збоюРегулярно займайтеся спортом, не менше чотирьох разів на тиждень. Однак не варто захоплюватися силовими тренуваннями, краще віддайте перевагу таким спортивним технікам як йога або пілатес.
Самим крайнім заходом для зниження тестостерону в жіночому організмі є замісна гормональна терапія. Цей метод досить ефективний, але має досить багато побічних ефектів. Поки лікарем не приймете оптимальне дозування гормонів, а зробити це дуже непросто, під час лікування пацієнтки можуть страждати на безсоння, пітливістю, серцевою аритмією.