Цистит - неприємне захворювання, яке може підчікувати вас навіть влітку: сидіння на холодному камені, невчасно змінений вологий купальник - це все провокує розвиток захворювання. Як лікувати його? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніться до лікаря
По-перше, для виявлення циститу рекомендується зробити загальний аналіз сечі, щоб підтвердити наявність запалення, і загальний аналіз крові, щоб зрозуміти, що немає змін з боку крові. Лікарі радять також зробити УЗД сечового міхура і нирок, а також, особливо при повторній хвороби, перевіритися на хвороби, що передаються статевим шляхом, так як наявність уреаплазми, мікоплазми або хламідії знижує бар'єрні властивості епітелію сечової системи і провокує повторне розвиток циститів.
Мінімальна тривалість стандартного лікування циститу - 3 дні. Максимальна тривалість лікування одним препаратом не перевищує 10 днів, але це правило дійсне не тільки для циститу. Два антибіотики не комбінуються зараз в звичайному режимі (раніше це застосовувалося досить широко). Для лікування сечової системи найчастіше використовується цефалоспорини третього покоління або фторхінолони. Нерідко «за старою звичкою» лікарі призначають захищені пеніцилінові препарати (діюча речовина - амоксицилін клавуланат), але він не коректний для інфекцій сечової системи, тому що він має дуже широкий спектр дії і, відповідно, дає багато побічних дій. Іншими словами, потрібно правильно підбирати антибіотик - в цьому і є особливості антибактеріального лікування циститу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?