Остеохондроз може розвинутися не тільки у людей з неправильною поставою,які зазвичай займаються розумовою працею, а й у тих, хто добре тренований фізично - наприклад, у спортсменів і вантажників. Крім чисто механічних причин, до розвитку остеохондрозу також приводять порушення обміну речовин (в основному, кальцію і фосфору), нестача мікроелементів і вітамінів (магнію, марганцю, цинку, вітаміну D). Також велику роль у цьому відіграє спадковість. Під остеохондрозом найчастіше розуміють проблеми з хрящами хребта. При ньому порушується будова, а, отже, і функція міжхребцевих дисків - особливих хрящових структур, які забезпечують нашому хребту гнучкість і рухливість. Читайте також :Чому у вас затікають руки під час сну
остеохондроз
Причини остеохондрозу бувають внутрішні і зовнішні .
До внутрішніх причин відносять порушення внутрішньоутробного розвитку хребта, спадкову схильність і вікові зміни хрящової тканини. Основна зовнішня причина остеохондрозу - неправильний розподіл навантаження на хребет, що і призводить до зміни хрящової тканини в місцях надлишкового тиску. Спровокувати хворобу можуть травми хребта, інфекції, ослаблені м'язи спини, сутулість і бічне S-подібне викривлення хребта, перетягування вантажів і просто тривале утримання незручною пози. Зазвичай людина любить сісти криво або ж згорблено сидіти на нозі чи на незручному дивані.
У людей, які займаються спортом також може розвинутися остеохондроз. Окрім чисто механічних причин до розвитку остеохондрозу може призвести порушеня обміну речовин в організмі – в основному кальцію і фосфору, а також нестача вітамінів і мікроелементів.
Для профілактики остеохондрозу варто:
• Своєчасно проводити корекцію викривлень хребта і порушень постави в ранньому шкільному віці. • Активно займатися фізкультурою, що дозволить сформувати м'язовий корсет. Ніякі «стояння» біля стінки і "старання" сидіти прямо не замінять вам м'язи, які самі повинні піклуватися про вашу поставу, навіть коли ви про неї не думаєте. • Боротися із зайвою вагою. • Під час переміщення вантажів забезпечити рівномірне навантаження на обидві руки, носіння рюкзаків замість сумок. • Дотримуватися дієти, вживаючи продукти з достатнім вмістом вітамінів, кальцію і магнію (риба та інші дари моря, капуста, шпинат, боби, горіхи, насіння, горох, хліб грубого помолу і молоко). • І чудово забезпечить рівну поставу плавання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі