Англійські дієтологи роповіли про негативні фактори сокових дієт. Відмова від твердої їжі на користь рідкої може привести до появи мігрені, проблем з печінкою та перистальтикою шлунка.
cік
Прихильники так званої сокової дієти стверджують, що вона не тільки сприяє втраті зайвої ваги, але і зміцнює загальне здоров'я. Однак дієтологи стверджують, що подібного роду заяви ні на чому не засновані. Більш того, надмірне захоплення соками на шкоду всій іншій їжі може призвести до тяжких наслідків.
У короткостроковій перспективі подібного роду дієта сприяє появі головного болю, втоми і запаморочення. У довгостроковій вона призведе до втрати м'язової маси, проблемам з печінкою і кишківником.
Популярність сокових дієт пояснюється захопленням ними зірками на кшталт моделі Кейт Мосс, яка ще в червні 2013 року зізналася, що навідпочинку в Туреччині нічого крім фруктових і овочевих соків не вживала напередодні фотосесії для Playboy. Після цього попит на сокові дієти значно виріс. В інтернеті можна прочитати обіцянки чудових результатів такого харчування, і в цей список входять позбавлення від дуже неприємних розладів на кшталт псоріазу та астми. Звичайно, обіцяється і швидка втрата ваги, про що мільйони людей можуть тільки мріяти.
Мігрені є одним з найбільш поширених наслідків захоплення соковими дієтами, особливо коли в них використовуються цитрусові фрукти. Проведені в 2015 році дослідження показали, що свіжовичавлений апельсиновий сік виділяє синефрин - судинозвужуючий засіб, що сприяє мігрені. Захоплення цитрусовими фруктами також викликає дефіцит магнію у деяких пацієнтів, а він пов'язаний з розвитком мігрені. До числа інших проблем відносяться епостійна втома, дратівливість і запори.
Вчені підкреслюють, що фрукти та овочі містять безліч корисних вітамінів і мінералів, але в них бракує найважливіших амінокислот, жиру і білка. Точний зв'язок між соковими дієтами і безпліддям не доведентй, але встановлено, що бажаючі зачати дитину жінки не повинні дотримуватися ніяких обмежувальних екстримальних дієт.