Щоб уникнути опущення матки, особливо в тих випадках, коли у жінки є фактори ризику, необхідно регулярно робити кілька нескладних вправ. При цьому відбувається тренування м'язово-зв'язкового апарату, що підтримує внутрішні органи.
вправи
Повільні стиснення. М'язи промежини необхідно тримати в напруженому стані протягом трьох секунд, після чого розслабити. Потім м'язи напружують на 5-20 секунд, після чого знову розслаблюють, роблячи це поступово.
"Ліфт". На початковому етапі - "підйомі на перший поверх" - м'язи промежини плавно напружують і залишають в цьому стані на 3-5 секунд, потім напружують ще трохи - "другий поверх" - і знову завмирають на 3-5 секунд. Здійснивши підйом таким чином до 4-7 поверху (по можливості слід "підніматися" якомога вище), також плавно "спускаються".
Скорочення. Напружувати і розслабляти м'язи промежини при проведенні цієї вправи рекомендується по можливості швидше.
Виштовхування. У гімнастики при опущенні матки є кілька вправ, що викликають напругу в черевних м'язах живота. Пацієнткам рекомендується тугіше, як при акті дефекації у напрямку донизу з помірною силою. Тренування починають з десяти разів, виконуючи скорочення повільно, при цьому стиск чергується з поступовим виштовхуванням. Десять скорочень слідують перед десятьма виштовхування, вправа повторюється по п'ять разів на добу. Поступово (приблизно через тиждень) кількість скорочень під час виконання однієї вправи збільшується і доводиться до тридцяти.