Так званий блукаючий нерв, що зв'язує багато внутрішні органи з центральною нервовою системою, проходить з грудної клітки в черевну, тісно прилягаючи до стравоходу. Разом з стравоходом цей нерв протискується через вузький отвір в діафрагмі (м'язово-сухожильно перегородці, що відокремлює грудну порожнину від черевної), далі йдучи до шлунку і іншим органам черевної порожнини.
гикавка
Ось в цьому вузькому місці він найчастіше і травмується: при квапливої їжі через стравохід проходять досить великі шматки їжі, блукаючий нерв в області діафрагми притискається і дратується. Роздратування блукаючого нерва може статися при швидкому наповненні шлунку, при переїданні, а також в незручній позі, коли нерв стискається, або при переляку, коли відбувається різкий вдих.
Стиснення цього нерва загрожує порушенням функцій дуже багатьох органів, тому організм дуже швидко і активно реагує на що виникло незручність. Він посилає сигнал в центральну нервову систему, яка, в свою чергу, активує діафрагмальнийнерв, який відає скороченнями діафрагми.
Гикавка - це результат регулярної активності цього нерва, який змушує діафрагму скорочуватися потужними і різкими рухами. Гикавка - це спроба "скинути вантаж" з блукаючого нерва.
Тому при гикавці допомагає наступне: 1) випрямитися, можна потягнутися; 2) глибоко вдихнути і затримати дихання, немов продавлюючи діафрагму вниз; можна просто глибоко і повільно подихати. Всі ці дії сприяють "упорядкуванню" порушених взаємин між органами і зменшують тиск на блукаючий нерв в стравохідного отвору діафрагми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою