А саме:
-синуситу (ураження навколоносових пазух);
-тонзиліту (запалення мигдалин);
-фарингіту (запалення глотки);
-хвороб серцево-судинної системи та інші.
Більш того, можливе утворення гнійних ускладнень в носовій порожнині та горлі, а також хронічних захворювань, де задіяні ЛОР-органи.
На перший погляд може здатися дивним, що в разі такого захворювання, як хронічний нежить без температури, кашель, головний біль та слабкість пов'язують з серцевими проблемами. Однак така можливість, на жаль, не виключена і подібні симптоми можуть виявитися початковою стадією розвитку недуги. Тому не варто нехтувати своїм здоров'ям, краще перестрахуватися і проконсультуватися у фахівця.
Особливості вірусних захворюваньПо клінічній картині, часом, складно виявити природу захворювання, оскільки для більшості вірусних хвороб характерні загальні ознаки. Найчастіше супроводжує звичайний нежить і кашель: наявність або відсутність температури залежить від того, яка саме інфекція викликала недугу.
Можна виділити кілька основних вірусних захворювань, що мають схожі симптоми:
-ГРВІ - характеризується нежиттю, кашлем, слабкістю, можлива поява болю в горлі;
-Аденовірусні - супроводжуються сильним нежитем, кон'юнктивітом, іноді кашлем. Їх тривалість - до двох тижнів;
-Грип - протікає, в більшості випадків, з досить високою температурою, ломотою по всьому тілу, сильним головним болем. На самому початку розвитку хвороби як у дорослого, так і у дитини - температура без кашлю і нежитю;
-Парагрип - зазвичай вражає гортань, тому голос стає хрипким, а іноді пропадає зовсім. Кашель при цьому грубий, гавкаючий. Дане захворювання найчастіше дає важке і серйозне ускладнення;
-Кір - хвороба починається раптово, всі ознаки вказують на звичайну застуду: температура тіла до 39 ° С, нежить, головний біль, кон'юнктивіт, нав'язливий і сухий кашель. Через кілька днів з'являється висип;
-Ентеровірусні лихоманки - виникають найчастіше навесні. Для них характерно: температура без нежитю, біль в животі і м'язах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати нестримання сечі народними способами?Зазвичай імунітет після перенесення подібних захворювань нестійкий. Тому необхідно уникати стресових ситуацій і переохолодження. Адже часто, все ж, залишається, хоч і немає температури - слабкість.