Нездорове харчування і шкідливі звички, що викликають запальні процеси, також можуть погіршувати пам'ять і знижувати працездатність.
Вчені проводили експерименти на щурах і виявили, що за наявності запальних процесів тварини починають гірше міркувати, у них погіршується пам'ять. Міцний імунітет, який блокує запалення може покращувати пам'ять. В майбутньому фахывцы планують провести дослідження про те, як імунітет може вести боротьбу з хворобою Альцгеймера. Побутує думка, що аутизм і шизофренія також розвиваються через збої в роботі імунної системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медитація збереже пам'ять до старостіНейробіологи не дарма називають кишечник, який відповідає за імунітет, другим мозком. На тему взаємозв'язку роботи кишечника і мозку написано кілька книг, наприклад книга Девіда Перлмуттера "Кишечник і мозок. Як кишкові бактерії зцілюють і захищають ваш мозок".
Японські вчені теж вивчають зв'язок імунітету і роботи мозку. Раніше вважали, що імунні клітини не потрапляють в мозок, але нові дослідження довели, що це не так і деякі типи В-клітин присутні в тканинах мозку. Тести на молодих мишах показують, що порушення імунітету в дитинстві призводять до психомоторних порушень.