Дослідники з Гарвардського університету дійшли до висновку про те, що використання комп'ютерів і планшетів у вечірній час пригнічує вироблення мелатоніну - гормону, який відповідає за активацію механізмів сну і неспання. Врезультаті збиваються добові ритми організму, розвиваються порушення сну.
Вчені спостерігали за групою чоловіків і жінок віком від 22 до 28 років. Кілька вечорів добровольці проводили час перед сном за комп'ютером, і кілька вечорів - за читанням книг, газет або журналів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно лікувати безсоння?"Використання світловипромінюючих гаджетів призводило до того, що учасники засинали на півгодини пізніше, ніж зазвичай, а вранці скаржилися на сонливість і втрату концентрації. Вечорами ж вони навпаки відчували себе занадто бадьорими", - розповіли автори проекту.
Попередні дослідження показували, що пізніше засипання специфічним чином відбивається на гормональному виробництві організму, сприяє розвитку неврозів і депресій. Звичка пізно лягати спати веде до вкорінення психічних розладів, так як через неї послаблюються функції контролю, заявляли вчені.