Науковці з Університету Фліндерса в Австралії зробили висновок, що такий дефект мовлення, як заїкання, може бути пов'язаний з соціофобією. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Соціофобія може посилювати заїкання
Як пояснили автори нової роботи, вони розглянули такі порушення когнітивних властивостей, як боязнь критики і негативної оцінки. Ще раніше висловлювалася думка про те, що з цими відхиленнями пов'язаний розвиток заїкання. Проведене австралійськими вченими дослідження це підтвердило. Виявилося, що люди з заїканням більше схильні до ризиків розвитку соціального тривожного розладу.
Подібний розлад, стверджують автори проекту, розвивається через знущання, яким як правило піддаються ще в дитинстві. Також вони вважають, що соціофобія здатна викликати рецидиви заїкання у дорослих навіть після вдалого лікування.
Заїкання - це мвоний невроз, він входить в міжнародну класифікацію хвороб і відноситься до емоційних розладів, що починається в дитячому та підлітковому віці. Під цим явищем часто ховаються дуже серйозні психологічні і особистісні проблеми, але причинами порушення можуть бути і суто фізіологічні особливості - зміни в головному мозку через брак кисню у плода під час вагітності, родова травма, травма голови в дитинстві. Якщо людина починає заїкатися в дорослому віці, то це може свідчити про серйозні проблеми зі здоров'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою