Якщо ви думаєте, що хропіння небезпечне тільки для тих, хто спить поруч з вами - це не так. Доведено, що він може також викликати порушення пам'яті.
Люди з обструктивним апное частіше не можуть пригадати події минулих років, імена колишніх колег і назви вулиць. Це пов'язано з порушенням надходження кисню в організм під час сну.
У Мельбурнському королівському технологічному університеті було проведено дослідження, в якому брали участь 44 людини. Їх попросили розповісти про події, які відбувалися з ними кілька років тому. В результаті мало хто зміг пригадати всі подробиці і деталі того, що відбувається. Учасники показали погані результати в порівнянні зі здоровою групою людей, що не страждали від хропіння ночами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хропіння: як позбутись цієї неприємності"Дослідження припускає, що апное уві сні може послабити здатність мозку кодувати або об'єднувати певні типи спогадів. Це заважає людям згадати деталі з минулого", - розповіла керівник дослідження Мелінда Джексон.
Сканування мозку людей з апное показало, що під час сну вони відчувають значну втрату сірої речовини з ділянок, які пов'язані з автобіографічною пам'яттю.
Далі вчені хочуть визначити, чи допоможе успішне лікування хропіння побороти проблеми з пам'яттю і відновити її в подальшому.