Наприклад, дуже корисно випивати на ніч кефір або інший кисломолочний напій. У них міститься білок, який забезпечить м'язи необхідними їм амінокислотами, і це змусить організм інтенсивніше витрачати калорії, поки людина спить.
Також фахівці рекомендують стежити за температурою в спальні. В ідеалі треба засинати при температурі 19 градусів. Крім того, поруч зі спальним місцем не повинно бути джерел світла, а на вікнах повинні бути щільні штори або жалюзі. Світло порушує виробництво гормону сну мелатоніну, через що знижується якість сну. Крім того, під час сну при повній темряві організмом активно витрачається жир.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікуємо безсоння без застосування препаратівДуже корисно за деякий час до сну, за 30-40 хвилин, переставати займатися будь-якими справами і витрачати цей час виключно на себе, проводити цей час так, щоб розслабитися. Фахівці радять, крім іншого, виконувати дихальну вправу: вдих через ніс і повільний видих через рот. При диханні повинен підніматися і опускатися живіт. Така вправа добре знімає напругу і допомагає швидше заснути.
На ніч краще відмовитися від спиртного. Починаючи метаболізувати цукор, який міститься в алкоголі, організм активується, і нічний сон не стане відпочинком.