Жінки, які сильно хропуть ночами, виявляються в зоні ризику в зв'язку із захворюваністю на рак частіше, ніж хропуть чоловіки, встановили дослідники. Перш за все, за їхніми словами, ймовірність постраждати від онкозахворювань зростає у жінок, які страждають обструктивним апное. Для цього стану характерні зупинки дихання у сплячої людини, під час яких припиняється постачання киснем внутрішніх органів. Людина, яка страждає апное, як правило, не підозрює про своє порушення, але на ранок така людина може відчувати втому і розбитість, головний біль. Крім того, оточуючим на апное може вказувати його гучне хропіння.
"Хропіння може стати одним з сигналів онкології. Більшою мірою це стосується жінок", - констатували наукові фахівці.
Ними була проаналізована база даних пацієнтів, які страждають нічним апное, з інформацією про 20 тис. Пацієнтів у віці старше 18 років. У 388 з них був діагностований рак, при цьому частіше він виявлявся у жінок (2,8% випадків, тоді як серед чоловіків - 1,7% випадків).
Також аналіз зібраних відомостей дозволяв виявити зв'язок хропіння і захворювань серця. Вчені вважають, що хропіння, властивий людям з апное, не тільки вказує на проблеми з серцево-судинною системою, але і, можливо, викликає їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ананас врятує від хропіння