Про те, що передменструальний синдром (ПМС) у жінок сприяє розвитку гіпертонії, яка в свою чергу асоціюється з підвищеним ризиком виникнення інсульту і серцево-судинних захворювань, свідчать дані, отримані вченими з Університету Массачусетсу. Протягом 20 років вони спостерігали за всіма змінами у здоров'ї 3500 жінок.
З спостережуваних жінок кожна третя страждала ПМС. Дослідники констатували, що у жінок з цим синдромом ризик виявитися жертвою гіпертонії був на 40% вище в порівнянні з жінками того ж віку, що страждали ПМС. Особливо помітною така залежність між передменструального синдрому і високою ймовірністю підвищеного тиску була у жінок молодше 40 років: в їх віковій категорії наявність ПМС збільшувало ризик гіпертонії в 3 рази.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому під час ПМС посилюється апетит?Механізми, які визначають зв'язок ПМС, підвищеного кров'яного тиску і ймовірності постраждати від інсульту або інфаркту, вченими так і не були з'ясовані. Імовірно на виникнення такого ланцюжка впливає стан кровоносних судин.
ПМС - передменструальний синдром - виникає за 2-10 днів до менструації. Через зміни в гормональній сфері в цей період частина жінок відчуває ряд несприятливих симптомів. ПМС налічує понад 150 можливих симптомів: це зміна харчових звичок, набряки, здуття живота, головний біль, нудота і блювота, а також множинні психо-емоцімональние прояви.