Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Методи профілактики артеріальної гіпертонії

17:00, 20 Січ 2021 · Категорія: Жіноче здоров'я, Чоловіче здоров'я, Лікування · Переглядів 4420 · 

Дуже важливо виявити проблему та вчасно розпочати лікування

Методи профілактики артеріальної гіпертонії

Методи профілактики артеріальної гіпертонії



Пацієнтам, які страждають на артеріальну гіпертонію дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря для вирішення питання про правильний вибір лікарського препарату. Разом з тим, слід пам'ятати, що успіх лікування залежить не тільки від лікаря. Пацієнти часто задаються питанням, чи існують методи профілактики артеріальної гіпертонії, чи може сам пацієнт активно брати участь в процесі лікування?

У попередженні артеріальної гіпертонії важлива роль в ряді випадків відводиться способам подолання артеріальної гіпертонії без застосування лікарських препаратів, тобто немедикаментозним методам лікування.
В першу чергу, такі підходи рекомендовані для профілактики підвищення артеріального тиску, особливо в тих випадках, коли при вимірюванні рівень АТ тільки починає перевищувати поріг нормальних величин (130/85 мм рт. Ст), тобто коли АГ ще не проявляє себе повною мірою. Якщо при випадковому вимірюванні або перевтомі після напруженого робочого дня АТ досягає 130-139 / 85-89 мм.рт.ст.- це вагомий привід звернути на себе увагу і продумати, які особливості сформованого способу життя і вкорінені звички можуть в подальшому призвести до розвитку гіпертонічної хвороби.

Особливо важливо застосування немедикаментозних підходів для осіб з наявними супутніми чинниками ризику розвитку серцево-судинних ускладнень.
Це, як нам вже добре відомо, вік і стать пацієнтів: чоловіки старше 55 років і жінки старше 65 років, підвищений рівень холестерину в крові, цукровий діабет, куріння, ожиріння, малорухливий спосіб життя.
Крім того, слід пам'ятати, що немедикаментозні методи можна і потрібно застосовувати не тільки для профілактики розвитку артеріальної гіпертонії: вони рекомендовані всім пацієнтам, незалежно від тяжкості артеріальної гіпертонії і супутнього лікарського лікування, так як вони направлені не тільки на те, щоб попередити розвиток артеріальної гіпертонії , а й посилити ефект вже прийнятих лікарських препаратів, знизити кількість прийнятих ліків.

Відповідь на питання про те, яке коло заходів охоплюють немедикаментозні способи подолання артеріальної гіпертонії, криється в понятті "спосіб життя" людини, який включає в себе і стиль життя, і ставлення до самого себе і до оточуючих, що склалися звички і уподобання.
Дотримання рекомендацій щодо здорового способу життя вимагає від пацієнта переглянути і подолати звичний розпорядок дня, проявити силу волі. Перш за все - це зміна якості життя: необхідно змусити себе відмовитися від малорухливого способу життя і шкідливих звичок. Пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском не рекомендується робота в нічну зміну, галаслива обстановка, праця, пов'язана з частими відрядженнями, психоемоційні перевантаження. Правильний режим дня передбачає зменшення часу роботи з комп'ютером, відмова від тривалого перегляду телепередач, повноцінний нічний сон.

Важлива роль відводиться збільшенню фізичної активності. Регулярні фізичні тренування корисні як для профілактики підвищення артеріального тиску, так і при лікуванні артеріальної гіпертонії. У нетренованих осіб з нормальним артеріальним тиском, що ведуть малорухомий спосіб життя, ризик розвитку артеріальної гіпертонії на 20-50% вище, ніж у тих, які ведуть більш рухливий спосіб життя. Тим часом, фізичні тренування, навіть якщо вони носять помірний характер, можуть знизити артеріальний тиск на 5-10 мм рт. ст. Сприяють зниженню артеріального тиску аеробні вправи невисокої інтенсивності. Такі м'які навантаження як швидка ходьба, плавання протягом 30-45 хв. 3-5 раз в тиждень, більш фізіологічні, ніж інтенсивні форми навантажень, наприклад біг. Не рекомендуються так звані статичні ізометричні навантаження, наприклад вправи зі штангою. Важливо знати, що перенесення і підйом вантажів може сприяти підвищенню артеріального тиску.
Слід знати, що поява при фізичних тренуваннях задишки, больових відчуттів в грудній клітці, в області серця, перебоїв в роботі серця вимагає негайного припинення навантажень і звернення до лікаря. Методика фізичних навантажень і збільшення фізичної активності повинні обов'язково узгоджуватися з лікарем і методистом з лікувальної фізкультури.

Крім фізичної активності, важлива роль в оздоровленні способу життя відводиться дієтичному харчуванню. Необхідна умова правильного харчування - регулярний прийом їжі, не рідше 4 разів на день. Чи не наїдайтеся перед сном. Вечеряти слід не пізніше, ніж за 2 години до сну. Пізня вечеря призводить в активний стан травні залози, кров переміщується до органів черевної порожнини, що може порушити повноцінний нічний відпочинок і привести до порушення дихання, важким сновидінь, а надлишок невитрачених калорій призводить до ожиріння. Як правило, люди з надмірною вагою частіше страждають на артеріальну гіпертонію, атеросклероз судин серця і головного мозку, у них досить рано може розвиватися цукровий діабет.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:01
Готуємо самі маски для обличчя взимку
7:49
Як правильно і часто приймати душ: корисні рекомендації
23:11
Кілька способів, які допоможуть позбутися зморшок навколо очей
15:49
Симптоми дефіциту вітаміну B12: названі дві незвичайні ознаки на ногах
13:02
Негативний вплив кави на нирки виявили вчені
11:35
Дієтологи розповіли, які продукти підвищують жіноче лібідо
22:55
4 міфи про критичні дні, в які не потрібно вірити
12:14
Фактори, які можуть впливати на ризик розвитку раку грудей
10:26
Тепер можна виспатися: вчені виявили ген, який відповідає за добрий сон
14:42
Як допомогти пошкодженому волоссю: корисні поради
13:16
Яку косметику обрати для догляду за шкірою в мороз: поради експертів
8:42
Якість зору: як зрозуміти, що у вас короткозорість
22:15
Діє краще, ніж ліки: вчені назвали найкращий спосіб позбутися стресу
16:14
Як позбутися головного болю за допомогою масажу чотирьох точок
11:46
Названо перші симптоми раку, помітні на шкірі
22:30
Чи допоможе ботокс довше залишатися молодими?
12:30
Вчені заявили, що жінкам треба спати більше, ніж чоловікам
12:30
Продукти, які підходять жінкам старшим за 50 років
1:20
5 симптомів, котрі вказують на рак у жінок
15:30
Їжа, яка подарує вам красивий вигляд
9:30
Три звички, котрі призводять до утворення зморшок
19:30
Одяг та взуття, які приносять біль вашій спині
9:30
5 продуктів, котрі збережуть вашу молодість
13:30
5 звичок, котрі роблять вашу шкіру старішою
6:30
Необхідні обстеження для молочних залоз
15:30
4 заповіді здорового харчування для жінки
8:30
Причини, через які у жінки болить в районі тазу
1:20
Жіноча косметика, яка здатна викликати рак
7:30
Топ-5 продуктів для жіночої краси
10:30
Мінуси від використання губної помади
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
6:30
Коли через випадіння волосся варто йти до лікаря
7:30
5 найбільших помилок у догляді за волоссям
19:30
Що означає надмірна кровотеча під час місячних
12:30
Найкраща дієта для красивого волосся
6:30
7 переваг капусти для жіночого здоров'я
17:30
Чому в жінок депресія під час менопаузи
0:20
Переваги бурякового соку для жіночого здоров'я
17:30
Їжа для красивого волосся та нігтів
9:30
Скільки кроків на день треба робити жінкам
Здоров'я в соцмережах: