Серцевий напад - це гострий стан, який загрожує небезпечними наслідками. Щоб не допустити летального результату, діяти потрібно негайно. Однак багато часто упускають безцінний час, оскільки не можуть розпізнати симптомів інфаркту
Діяти треба швидко: названі головні ознаки серцевого нападу
Кілька головних ознак цього стану, знаючи які можна врятувати життя. До них відносяться:
[li] біль в грудях; [li] біль в інших частинах тіла (зазвичай в лівій руці, або відразу в обох, але також може проявитися в шиї, вилицях, спині, животі); [li] кашель, хрипи; [li] пітливість; [li] задишка; [li] почуття тривоги; [li] почуття нездужання.
Як відзначають в Інституті вивчення серця, "швидкі дії у випадку з підозрою на серцевий напад можуть мінімізувати наслідки і підвищити шанси на виживання". Після того, як пацієнт буде доставлений в лікарню, медики застосують для порятунку його життя один з шести методів.
[li] тромболітична терапія (відновлення кровотоку медикаментами); [li] ангіопластика (фізичне розширення звужених артерій або вен); [li] стентування (вставка в посудину каркаса, що розширює його); [li] коронарне шунтування (обхід місця звуження судини за допомогою шунтів); [li] застосування кардіовертера-дефібрилятора (пристрої, що стимулює роботу серця); [li] установка електрокардіостимулятора (приладу для регулювання ритму серця).
Проблема також в тому, що, переживши один серцевий напад, людина ризикує отримати і другий. Тому важливо займатися профілактикою: робити легкі вправи, підтримувати нормальну вагу, регулярно проходити обстеження. Також потрібно дотримуватися дієти і вчасно приймати виписані ліки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?