Біг - це відмінна форма аеробних вправ. Він допомагає поліпшити загальний стан, запобігти розвитку серцево-судинних захворювань і впоратися із зайвою вагою. Однак практично половина звичайних бігунів щорічно отримують травми через те, що бігають неправильно. Фахівці розповіли, чому ніколи не варто бігати по твердих поверхнях, в тому числі по асфальту
Чим загрожують пробіжки по асфальту: названі небезпечні наслідки
Найчастіше початківці-бігуни стикаються з такими травмами, як тендиніт ахіллового сухожилля і розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба. Також дуже поширені травми колін, і шінсплінт (медіальний великогомілкової стрес-синдром). Йдеться про біль уздовж внутрішнього краю гомілки через запалення тканин.
У зв'язку з цим тренери рекомендують проводити від 60 до 70% пробіжок по грунтових дорогах або траві, так як біг по твердих поверхнях збільшує навантаження на ступні і гомілки. Також найчастішою причиною появи травм є носіння неправильного взуття з недостатньою амортизацією.
На думку фахівців, є кілька способів запобігти травми під час бігу. Для цього необхідно:
- скласти план бігу з поступовим збільшенням навантаження; - приділяти час розминці і заминці; - працювати над зміцненням м'язів стегна; - уникати занадто частого бігу по твердій поверхні; - переконатися, що взуття підходить для бігу; - прогулятися перед бігом, щоб розігріти м'язи і сухожилля; - виконувати силові тренування, які зміцнять м'язи ніг; - виділяти дні для відпочинку від бігу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою