Хвороба літніх
Чим старшою стає людина, тим уважніше їй потрібно стежити за рівнем холестерину в крові. Адже ця проблема може серйозно погіршити якість життя, привести до неприємностей зі здоров'ям.
Сучасні медики сходяться в єдиній думці, що підвищений рівень холестерину в крові є частою причиною багатьох хвороб: від головних болів до суглобових . З цим згоден і терапевт Георгій Сапего.
Він розповів, як визначити наявність у себе «поганого» холестерину і як цей процес контролювати.
Як відрізнити «поганий »холестерин від «хорошого»?
- За хімічним складом розрізняють поганий і хороший холестерин. Поганий холестерин провокує розвиток атеросклерозу, який псує артерії в головному мозку, серці, кишечнику або в ногах. Всі ці частини тіла можуть дуже сильно постраждати. А хороший холестерин, навпаки, перешкоджає розвитку атеросклерозу, - пояснив терапевт.
Відповідно, чим більше у людини накопичується «поганого» холестерину, тим більше шансів, що незабаром її чекає погіршення здоров'я. Визначити значний стрибок важливих показників найлегше, здавши кров. Але і «на око» зрозуміти, що проблема є, теж можна.
Що робити і куди бігти?
- Як правило, підвищений холестерин проявляється вже після того, як артерії серйозно постраждали від атеросклерозу. Симптомами, які повинні насторожити, є: гострий біль в грудях, в ногах, задишка, раптова слабкість, порушення мови або рівноваги. Це ознаки порушення кровотоку в артеріях головного мозку, серця або ніг, - сказав Георгій Сапего.
Але є і ще один «робочий» метод діагностики небезпечного захворювання. Застосовують його, в основному, для людей старше 45 років. Якщо рівень холестерину у них підвищується, то на обличчі - під повіками утворюються невеликі злегка жовті жировики. Це утворення називається ксантелазма.
- Найсерйозніший симптом - виявити ці «жировики» у дітей. В цьому випадку слід терміново здати аналіз на холестерин, щоб лікар прописав якісне лікування і дієту, - рекомендує терапевт.