Багато пацієнтів з діабетом скаржаться на поганий сон. Лікарі відзначають, що ці два стани звичайно йдуть рука об руку. Причому як діабет може викликати проблеми зі сном, так і поганий сон збільшує ризик розвитку діабету
"Кожен раз, коли у вас дійсно високий рівень цукру в крові, ваші нирки намагаються вивести його з організму. Через це ви, швидше за все, будете часто прокидатися і погано спати в цілому", - пояснила доктор Лінн Мааруф з Центру діабету Медичного відділення Техаського університету в Галвестоні.
Мало сну, високий цукор
За словами Мааруф, високий рівень цукру в крові - це червоний прапор для проблем зі сном у людей з діабетом. Лікар пояснила, що через постійну втому на тлі недосипання людина автоматично починає їсти більше, щоб отримати додаткову енергію. Зазвичай джерелами останньої стають продукти, здатні підняти цукор в крові.
Однак в результаті режим сну порушується ще більше. Щоб висипатися і не страждати від безсоння, лікар закликала переглянути раціон харчування, виключивши з нього багаті швидкими вуглеводами продукти.
Недолік сну і діабет
На сьогоднішній день є кілька досліджень, які довели, що недолік сну може привести до переддіабетичного стану, розповів лікар Марк Маховальд, директор Регіонального центру з вивчення порушень сну в Міннесоті.
За словами Маховальда, реакція організму на недосипання може нагадувати інсулінорезистентність, що передує діабету. Робота інсуліну - допомогти організму використовувати глюкозу для отримання енергії. При інсулінорезистентності клітини не можуть ефективно використовувати гормон, що призводить до високого рівня цукру в крові.
Діабет виникає, коли організм не виробляє достатньо інсуліну або клітини не використовують його належним чином. Коли гормон не виконує свою функцію, цукор в крові накопичується до такої міри, що може завдати шкоди очам, нирках, нервам або серцю.
Ідеальний час сну
Фахівці підкреслюють, що загальної формули сну, яка підійшла б кожній людині, не існує. Все залежить від індивідуальних звичок, розпорядку дня і інших чинників. В середньому вважається, що людині необхідно мінімум 7 годин сну на добу. При цьому деякі можуть добре себе почувати тільки після 8-9 годин сну.
"Хочете знати, чи недосипаєте ви? Відповідь проста: якщо ви користуєтеся будильником, значить, ви спите не свій час. Якщо б ви виспалися, мозок розбудив би вас до того, як спрацював будильник ", - пояснив Маховальд.