Коли ми спимо, наш організм відновлюється - набирається сил і енергії. Від восьмигодинного сну залежить стан нашої шкіри, здоров'я імунітету і те, як пройде наступний робочий день. Однак не завжди виходить заснути відразу. Причин може бути багато: стрес, депресія, гормональні порушення та інше.
Звичайно, це серйозні проблеми, які потрібно вирішувати якнайшвидше, звертаючись за допомогою до фахівців. Однак деякі з причин набагато простіші. Нерідко заснути нам заважають шкідливі звички, раціон, думки про роботу, сім'ю або очікування важливої події. Все це може порушити процес занурення в царство сну.
Про те, як швидше засипати за допомогою методу «10-3-2-1» і не відчувати себе на наступний день «розбитим» розповів британський вчений Радж Каран.
Не пийте каву перед сном
Експерт упевнений, що споживання кави порушує сон. Для того щоб повністю вивести кофеїн з організму потрібно приблизно десять годин. У разі споживання напою, стимулюючий ефект кофеїну збережеться і завадить заснути.
Ситно їжте перед сном
Їсти перед сном потрібно і навіть корисно для повноцінного здорового сну, в цьому впевнений британський лікар. Однак і тут є свої нюанси: найкраще це робити не пізніше, ніж за три години до сну. Користь полягає в тому, що це дозволить уникнути печії і не переривати сон посеред ночі. Ось чого точно не варто робити, щоб спати міцно - пити алкоголь до пізнього часу доби, інакше міцні напої перервуть процес швидкого занурення в сон.
Розслабляйтеся перед сном
Щоб вас не мучили думки про роботу або якісь інші сторонні речі, за дві години до сну необхідно вимкнути всю робочу техніку - комп'ютер , мобільний телефон та іншу електроніку. Це пов'язано з тим, що синє світло екранів пригнічує виділення гормону сну мелатоніну. Сомнологи зазвичай рекомендують почитати перед сном книгу, особливо ту, яку ви вже давно відкладаєте на потім. Можливо, це момент, щоб познайомитися з історією, описаною в романі.