Виявляється, частий прийом ванни запобігає ризику розвитку інсульту, але таке проведення часу корисно далеко не всім
За даними дослідження вчених із Гарвардського університету, регулярний прийом ванни скорочує ризик розвитку захворювань серця та судин, що є головними причинами виникнення інсульту. Про це повідомило британське видання Daily Express.
У дослідженні, яке проводилося в Японії, взяли участь понад 30 тисяч людей. Серед них були люди, які приймають гарячу ванну практично щодня, і ті, хто відмовляв собі в цьому задоволенні і віддавав перевагу купанню в душовій кабіні.
Користь ванни
У ході експерименту вченим вдалося виявити, що любителі ванних процедур на 28 відсотків рідше стикаються із хворобами серцево-судинної системи та на 26 відсотків – з інсультом, на відміну від тих, хто приймав ванну менше двох разів на тиждень.
На думку лікаря Адольфа Хаттера, такі показники пов'язані насамперед із температурою води. За його словами, перебуваючи тривалий час у гарячій та теплій ванні, ви сприяєте розширенню кровоносних судин та зниженню кров'яного тиску. Більше того, внаслідок тиску води на тіло, об'єм крові, що прокачується серцем, теж збільшується, що призводить до підвищення навантаження на серце.
Користь сауни та лазні
Автор статті Крістофер Шарп погодився з лікарем і нагадав про ще одне дослідження, яке показало, що часте відвідування лазні або сауни також позитивно позначається на здоров'ї всього організму. За його словами, висока температура повітря і води благотворно впливає на роботу судин і серця, допомагає знизити рівень «поганого» холестерину в крові та уникнути запалень та різноманітних захворювань.
Чи всім корисно?
Однак далеко не для всіх прийом ванн може позначитися позитивно, зазначають вчені. Таке дозвілля може представляти великий ризик для людей, які страждають від низького і нестабільного кров'яного тиску, а також для тих, чий вік перевищує позначку в 70 і, звичайно, у кого лікарі виявили біль у грудях та інші серйозні проблеми з серцем.