Небезпечний розлад
Безсоння - це стан організму, при якому не вдається заснути довгий час. Зазвичай вона супроводжується такими неприємними явищами, як денна сонливість, занепад енергії, підвищена дратівливість та пригнічений настрій. Якщо протягом кількох днів поспіль не виходить якісно виспатися, то людина ризикує втратити пильність під час керування автомобілем, уважність на роботі та навіть гостроту зору.
Як перемогти безсоння?
Сомнолог Тимур Жандарєв рекомендує боротися з безсонням не перерахунком баранчиків або книг у власній шафі, а конкретними діями.
Можна нескінченно довго повертатися з боку на бік і перераховувати різних уявних тварин. Але толку не буде доти, поки організм сам не зрозуміє, що втомився і йому потрібний відпочинок. Отже, потрібно створити відповідні умови, радить фахівець.
- Якщо не виходить заснути протягом 10 хвилин, можна походити по квартирі, посидіти в кріслі або навіть почитати книгу. Щоправда, це має бути твір без гострого сюжету, щоб мозок не встиг прокинутися. Важливо дати йому просто відволіктися від нав'язливого бажання – заснути, – каже Жандарєв.
Міцніше спати також допоможе дотримання кількох правил, які рекомендує сомнолог:
- Перед сном не дивитись бойовики, фільми жахів і навіть комедії
- Не дивитись у ліжку телевізор та не читати
- Не пити менше, ніж за годину до сну, алкоголь, каву та газовані напої.
- Перед сном корисно прийняти теплий душ або ванну,
- За півгодини до сну можна послухати приємну класичну музику.
Крім цього, кожна людина може вигадати власні ритуали, які допомагають їй швидше заснути. Для деяких це будуть ароматичні свічки, інші почуваються затишно у м'якій теплій піжамі, а третім треба чути звуки нічного міста. Слухайте себе і міцний здоровий сон буде не привілеєм, а звичайною справою.
– Знайти свій рецепт здорового сну нескладно. Головне, не забувати повторювати ритуали, що діють, щодня, – нагадує фахівець.