Високий рівень холестерину може збільшити ризик серцево-судинних захворювань, тому показник важливо контролювати. При цьому про холестерину існує багато міфів та помилок. Три з них розвіяли спеціалісти
Лікарі розвіяли 3 популярні міфи про холестерин
Будь-який холестерин шкідливий
Не весь холестерин шкідливий організму. Тіло потребує холестерину для виконання важливих завдань, таких як вироблення гормонів та побудова клітин. Для транспортування холестерину судинами використовуються спеціальні білки – ліпопротеїни. Існує два типи ліпопротеїнів.
- ЛПНГ (ліпопротеїни низької щільності) іноді називають "поганим" холестерином - складають більшу частину холестерину в організмі. Високий рівень ЛПНГ підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту. - ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) або "хороший" холестерин - переносять холестерин назад у печінку. Потім печінка виводить його із організму. Високий рівень ЛПВЩ може знизити ризик серцевих захворювань та інсульту.
Високий холестерин можна відчути
Насправді, високий рівень холестерину зазвичай не має ознак або симптомів, і людина може довгий час не знати про перевищення показника. Тому важливо перевіряти рівень холестерину, йдеться на сайті Центрів контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC).
Вживання продуктів з високим вмістом холестерину не підвищить рівень холестерину
Лікарі стверджують, що тут не все так просто. Зазвичай, продукти з великою кількістю холестерину також містять багато насичених жирів. Вони можуть підвищити рівень холестерину. Сюди відносяться і продукти тваринного походження, зокрема червоне м'ясо, олія, сир.
Натомість рекомендується включити в раціон продукти з великою кількістю клітковини (наприклад, вівсянку та боби), а також корисні ненасичені жири (авокадо, оливкова олія, горіхи).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму