Психіатр та доктор медицини Алекс Димитріу дав рекомендації всім, хто хоче позбутися втоми, безсоння, депресії, тривоги, стресу, вигоряння чи проблем з увагою та зосередженістю без використання ліків
Як позбутися стресу та тривоги без таблеток
Лікар пояснює, що сон – це найбільш відновлююча діяльність для мозку. Наш мозок зберігає інформацію, поповнює запаси серотоніну та дофаміну, обробляє емоції та експериментує з творчими рішеннями, поки ми спимо. Гарний сон призводить до поліпшення контролю за імпульсами, що дозволяє припинити думати по колу, падати з “емоційних урвищ”. За його словами, втома може імітувати депресію, посилювати тривогу, впливати на пам'ять та знижувати імпульсний контроль.
Проте наші основні людські функції вимагають не лише гарного сну вночі, а й достатньої активності вдень. Тому він радить займатися фізичними вправами близько 30 хвилин щодня, по можливості чотири-п'ять разів на тиждень. Якщо ви не можете спокійно розмовляти під час вправ, то ви все робите правильно.
Дослідження, опубліковане цього року, передбачає, що "короткі напади" фізичних вправ помірної інтенсивності ефективні для покращення настрою та усунення симптомів великого депресивного розладу.
Крім цього, він нагадав про правильні дієти. На відміну від західних дієт з високим вмістом жирів, плани харчування з акцентом на споживання риби, овочів та фруктів, такі як середземноморська дієта, пов'язані з нижчим ризиком депресії та депресивних симптомів. Багато з цих корисних продуктів містять антиоксиданти - природні хімічні речовини, що мають антидепресивні властивості. Тому зниження стресу можна спробувати змінити свій раціон харчування.
Насамкінець він розповів про медитацію, яку вчені пов'язують із покращенням якості сну, зниженням тривожності та позитивними змінами у тому, як мозок обробляє спогади про страх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Слабкі місця організму дитини за знаком зодіаку
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою