У недавній статті дослідники з Жіночої лікарні Бригама та Брігхема показали зв'язок між мікроорганізмами кишечника та терапевтичною відповіддю на імунотерапію, хіміотерапію, хірургічне лікування раку та багато іншого, вказуючи на способи впливу на мікробіом для покращення лікування
Мікроорганізми у вашому кишечнику можуть стати способом лікування раку
Провідний автор дослідження Халід Шах та його колеги повідомляють про нову роль мікробіоти кишечника в імунотерапії. Інгібітори імунних контрольних точок та терапія блокади імунних контрольних точок є новими стратегіями лікування раку, але відповідь на ці форми лікування значно різниться у різних людей та при різних типах раку.
У ряді досліджень було виявлено відмінності у видах бактерій, виявлених у зразках калу респондентів та нереспондентів, що дозволяє припустити, що різний склад мікробіоми може впливати на клінічну відповідь. Інші дослідження показують, що дієта та пробіотики - живі види бактерій, які можна приймати внутрішньо, - а також антибіотичні препарати та бактеріофаги можуть впливати на склад мікробіоми кишечника і, у свою чергу, на відповідь на імунотерапію. Зокрема автори виділяють нещодавні дослідження про вплив кетогенної дієти на пацієнтів з раком.
"Загалом ці результати підтверджують можливість впливу на мікробіоту кишечника для зменшення побічних ефектів традиційного лікування раку", - говорить Шах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі