Нещодавно опубліковане дослідження, проведене під керівництвом вчених Гарвардської медичної школи в VA Boston Healthcare System, дає ключ до розгадки того, як поява глибокого сну регулюється мозком
Тепер можна виспатися: вчені виявили ген, який відповідає за добрий сон
Здоровий сон – це базова фізіологічна потреба. За його відсутності величезна кількість процесів в організмі може піти врозріз. Хронічні проблеми зі сном пов'язані з психічними розладами, серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу, ожирінням і не тільки.
Дослідницька група націлилася на нейрони в таламусі, області мозку, яка, серед інших функцій, регулює сон та неспання. Використовуючи генне редагування CRISPR-Cas9, дослідники порушили ген, який кодує білок, що зв'язує гальмівний нейротрансмітер ГАМК. Цей білок є мішенню для препаратів, що сприяють покращенню сну. Порушення цього гена в мишачих моделях підвищило активність дельта-хвиль та посилило глибокий сон у тварин.
Якщо ці результати будуть відтворені на інших моделях тварин, то вони можуть закласти основу для розробки терапії, спрямованої на цей білок, щоб поліпшити глибокий сон, в якому і відбуваються більшість відновлювальних процесів організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі