Американські вчені виявили зв'язок між депресією у мам до, під час та після вагітності та проблемами з поведінкою у їхніх дітей. Це ще раз підкреслює, як важливо стежити за своїми нервами жінкам, які планують стати мамами.
Вплив депресії мами на дитину
Науковці з'ясували, що депресивність жінки до і під час вагітності може негативно позначитися на ранній поведінці їхньої дитини та її емоційному благополуччі. Чим більше виражені симптоми депресії у молодої мами як під час вагітності, так і після пологів, тим нижчий рівень уважності та поведінкового контролю її дитини. А це вже збільшує ризик серйозних проблем у малюка протягом усього його життя, включаючи і дорослий вік.
Батькам відомо, що дитячу поведінку можна коригувати, але краще починати це у ранньому віці. Проте ще важливішим буде контроль за психікою майбутньої мами, якій краще уникати депресивних епізодів. Нинішнє дослідження проводили у два етапи протягом 7 років ще до коронавірусної пандемії. За дітьми матерів стежили до настання п'ятирічного віку.
Жінки проходили співбесіду не менше чотирьох разів, розповідаючи про свої симптоми депресії, один раз ще до зачаття, двічі під час вагітності та через три місяці після пологів. Це дозволяло відстежити зміни їхніх почуттів із часом. Автори дослідження підкреслюють, що материнська депресія є одним із найпоширеніших ускладнень вагітності та післяпологового періоду. На жаль, багато мам соромляться звертатися з цією проблемою до лікарів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі