Нормальний кал має коричневий колір.
Розмови про кал викликають у багатьох почуття гидливості, але постійні зміни можуть означати, що настав час звернутися до лікаря загальної практики.
Здоровий кал має коричневий колір і є невеликою колодою, загостреною з обох кінців. Зміна консистенції випорожнень може бути ознакою захворювання. Невеликий твердий кал є ознакою закрепу. М'який рідкий кал вказує на діарею.
Чорний
Кал, який здається чорним та смолистим, також відомий як мелена, може бути викликаний кровотечею у шлунку.
Мелена є однією з явних ознак цирозу печінки, який описує рубцювання печінки, що перешкоджає нормальній роботі органу. За словами лікарів, цей колір може бути викликаний добавками, оскільки таблетки заліза також можуть зробити його чорним.
Червоний
Кровотеча в товстій кишці, прямій кишці чи анусі означає, що червона кров може бути змішана зі калом, або іноді знаходиться просто поверх нього. Це може бути пов'язане із запальним захворюванням кишечника, геморою (геморою) або, рідше, раком кишечника.
Блідий
Блідий кал визначає появу кольору глини, що викликано відсутністю жовчного пігменту.
Це часто зустрічається при алкогольному гепатиті або камінні в жовчному міхурі, але іноді може вказувати на рак підшлункової залози.
Такий кал може бути пухкими, неакуратними та його важко змити в унітаз.
Зелений
Бактеріальні інфекції, такі як сальмонела, можуть стати зеленими, як і віруси та паразити, тому кал нерідко змінює колір під час нападу гастроентериту.
Зелений відтінок випорожнення також може бути викликаний дієтою, багатою на зелені овочі, через зелений пігмент, що міститься в рослинах, — хлорофіл.