Мед володіє високим глікемічним індексом (ГІ), що наділяє його здатністю різко підвищувати рівень цукру в крові. Його регулярне споживання в кількості більше трьох столових ложок, може шкодити підшлунковій залозі і фігурі.
Шкода меду
Глікемічний індекс меду – 60 одиниць. Це означає, що солодкий продукт різко підвищує рівень глюкози в крові, спонукаючи підшлункову залозу виробляти велику кількість гормону інсулін, що заважає ефективно скидати вагу.
Крім солідного ГІ, меду властива висока калорійність: 100 грамів дають 304 кілокалорії, столова ложка – 64 кілокалорії. Це ще один привід їсти ласощі вкрай помірно.
Крім того, мед може шкодити дитячому організму. Дітям молодше одного року давати мед не можна, оскільки в ньому можуть перебувати суперечки збудника ботулізму, з якими їх ще не сформований повністю кишечник може не впоратися.
Також шкідливо класти мед в гарячі напої, чай або молоко. При нагріванні (понад 60 градусів) мед втрачає корисні ферменти і вітаміни, більш того, в ньому можуть формуватися небажані для організму з’єднання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою