Ущільнення в грудях, відчуття розпирання, тяжкості перед місячними — ознака фіброзно-кістозної мастопатії. Мастопатія — це доброякісне утворення. Воно викликане тим, що здорова тканина молочної залози заміщається більш твердою сполучною тканиною, кістами. За статистикою, його виявляють у 30-60% жінок. Воно передусім пов'язане з гормональним дисбалансом в жіночому організмі. Також часто вона буває у «пізніх» матерів (які народили після 25 років), у тих жінок, які менше 5 місяців годують дітей грудним молоком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, корисні для ваших грудейФіброзно-кістозна мастопатія не перероджується в рак молочної залози, однак це не означає, що вам треба з полегшенням видихнути і не думати про проблеми. Все одно треба щорічно обстежуватися у гінеколога і мамолога і проходити ультразвукове обстеження молочних залоз або робити мамографію.
Особливо важливо бути уважним до таких симптомів, як виділення з молочних залоз, ущільнення, зміна форми грудей, втягнутий сосок, зміна шкіри. Коли приймаєте душ, проводите самообстеження грудей: зімкнутими вказівним, середнім і безіменним пальцями лівої руки промацайте круговими рухами праву грудь, і навпаки. Обстежте також пахвову западину на предмет ущільнень. Адже діагностований на початкових стадіях рак молочної залози виліковується в 90% випадків.
Треба намагатися не допускати застою лімфи в тканинах молочної залози — це буде профілактикою як мастопатії, так і раку молочних залоз. Займайтеся плаванням, аквааеробікою, фітнесом, йогою.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
у яких жінок найчастіше зустрічається рак
.