Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Бронхіт гострий

Категорія: 

Бронхіт гострий - дифузне запалення слизової оболонки бронхіального дерева, спричинене інфекційними, хімічними чи фізичними агентами. Найчастіше причиною хвороби бувають віруси, рідше - бактерії. Важливе значення у розвитку захворювання належить зниженню місцевого бронхолегеневого імунітету. Крім інфекції, гострий бронхіт викликають полютанти (оксиди азоту, сірчаний газ тощо) і такі фізичні фактори, як професійний токсичний пил, сухе гаряче або холодне повітря. Сприяють виникненню хвороби паління, гайморит, переохолодження, порушення носового дихання. Залежно від локалізації процесу розрізняють: трахеобронхіт, бронхіт з ураженням великих і середніх бронхів, бронхіоліт.

Клініка бронхіта гострого



Нерідко розвитку гострого бронхіту передують нежить, ларингіт, запалення трахеї. Основний симптом хвороби - сухий болісний кашель, інколи з незначним виділенням мокротиння. При тяжкому перебігу гострого бронхіту відзначаються утруднене дихання, задишка, підвищення температури тіла, біль голови, загальна слабість, пітливість. Болісний кашель з виділенням кров'янистого мокротиння спостерігається при токсико-хімічному бронхіті. Об'єктивне обстеження, як і допоміжні дані (рентгенологічне дослідження, аналіз крові), мало допомагають у діагностиці. Відносно рідко, за наявності бронхіальної обструкції, вислуховують жорстке дихання, подовжений видих, сухі свистячі хрипи. Часто в легенях не виявляють перкуторних і аускультативних змін. Перебіг гострого бронхіту найчастіше сприятливий, до 5-7-го дня хвороби гострі явища вщухають. В ослаблених осіб, людей похилого віку та маленьких дітей він може ускладнитися запаленням легень. Гострий бронхіт з бронхіальною обструкцією має схильність до затяжного перебігу і переходу в хронічний бронхіт.

Бронхіоліт



Бронхіоліт перебігає досить тяжко: температура тіла підвищується до 38-39 °С, спостерігаються болісний кашель з незначним відходженням мокротиння, яскраві прояви інтоксикації, задишка в стані спокою. Під час огляду виявляють синюшність щік, вух, кінцівок, одутлість обличчя. За допомогою методів перкусії й аускультації знаходять ознаки гострої емфіземи легень (на тлі ослабленого дихання - незвучні дрібнопухирчасті вологі хрипи). Характерні тахікардія, артеріальна гіпотензія. На рентгенограмі визначають посилення легеневого малюнку в нижніх відділах легень і прикореневій зоні з появою ознак емфіземи. При дослідженні периферичної крові виявляють лейкоцитоз, збільшення ШОЕ. До легеневої недостатності може приєднатися серцево-судинна. Зрідка бронхіоліт спричинює смерть хворого.

Лікування бронхіта гострого



Хворому на гострий бронхіт призначають ліжковий режим. З фізичних методів застосовують спиртовий компрес, банки і гірчичники на грудну клітку. Показані достатня кількість теплого питва з медом, малиною або липовим цвітом, підігріта лужна мінеральна вода, інгаляції натрію гідрокарбонату. Для тамування сухого болісного кашлю призначають лібексин, кодеїн, тусупрекс. Якщо кашель супроводжується виділенням мокротиння, то використовують бромгексин. калію йодид, препарати трави термопсису, настої оману високого, підбілу звичайного. За наявності обструктивного синдрому додають ефедрин, еуфілін, теопек, теолонг Антибіотики і сульфаніламідні препарати (бісептол, сульфален) показані тільки при тяжкому перебігу гострого бронхіту з явищами інтоксикації. Лікування бронхіоліту проводять так само, як і гострої пневмонії, з використанням серцевих глікозидів і кисневої терапії. В окремих випадках хворий підлягає госпіталізації у відділення реанімації або в палату інтенсивної терапії.

Профілактика гострого бронхіту включає загартування організму усунення несприятливих чинників зовнішнього середовища відмову від паління, запобігання вірусній інфекції.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus