Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Екзема

Категорія: 

Екзема - алергічна хвороба з тенденцією до хронічного перебігу. В її розвитку мають значення: спадкова схильність, розвиток сенсибілізації організму до різних алергенів (бактеріальних, хімічних, медикаментозних та ін.). Хвороба неконтагіозна. За перебігом розрізняють гостру, підгостру і хронічну екзему; за клінічними особливостями - справжню, мікробну, себорейну, дитячу, професійну.

Справжня (істинна) екзема


Несподівано для хворого, часто безпричинно, в певних ділянках (найчастіше на кистях і гомілках) виникає сильна сверблячка, згодом з'являються еритема та міліарні папули, поверхневі пухирці із серозною рідиною (мікровезикули), які швидко руйнуються під впливом розчухів, утворюючи маленькі ерозії з крапельками серозного ексудату (екзематозні колодязі). Ексудат засихає в кірочки, місцями виникає лущення. При хронічному перебігу переважають інфільтрація і ущільнення шкіри, тріщини, розчухи. Можливе періодичне загострення. Характерна схильність уражень до мокнення в періоди загострення.

Мікробна екзема


Мікробна екзема розвивається навколо нориць, виразок, хронічних піодермічних вогнищ, на фоні варикозного розширення вен (варикозна екзема). На початку розвитку захворювання характерні асиметричність, відносно чіткі межі вогнищ, відшарування епідермісу по краях; по периферії - пустули. Інші ознаки такі самі, як і при справжній екземі.

Себорейна екзема


Себорейна екзема виникає в так званих себорейних місцях (обличчя, волосиста частина голови, складки, ділянки між лопатками) у вигляді еритеми з нашаруванням жирних кірочок, лущенням, сверблячкою, періодами мокнення. Особливістю її є те, що ніколи не буває мікровезикул і екзематозних колодязів.

Дитяча екзема


Дитяча екзема розпочинається частіше у віці 3-6 міс із висипки на обличчі (еритема, папули, везикули, кірочки, лущення, періодами мокнення), яка згодом може поширитися на інші ділянки. Такі діти особливо чутливі до харчових алергенів (цитрусові, шоколад, помідори, мед, гриби, рибні консерви тощо), які спричиняють загострення екземи.

Професійна екзема


Професійна екзема за клінічною картиною не відрізняється від справжньої, за винятком її пов'язаності з впливом професійних чинників.

Лікування


Виключають харчові алергени (гриби, цитрусові, шоколад, мед та ін.), гострі страви, алкоголь, а також вплив інших підозрілих алергенів. Призначають гіпосенсибілізуючі препарати (30% розчин натрію тіосульфату, кальцію хлорид чи глюконат), протигістамінні засоби (фенкарол, тавегіл, перитол, діазолін), гістаглобулін, піридоксальфосфат, цинаризин, спленін, діазепам. Місцева терапія залежить від стадії запального процесу. При мокненні, значному набряку застосовують примочки, аерозолі з кортикостероїдами (оксикорт, полькортолон); кортикостероїдні мазі (целестодерм, дермозолон, фторокорт, синафлан, флуцинар, лоринден); при ущільненні шкіри - мазі з нафталаном, іхтіолом, дьогтем, кортикостероїдні мазі під оклюзійну пов'язку.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus