Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Електротравма

Категорія: 

Електротравма виникає внаслідок дотикання до оголених електропроводів, включених у мережу, особливо під час дощу, коли навіть наближення до джерел високовольтних струмів небезпечне; короткого замикання, удару блискавки. Електричний струм діє на центральну і вегетативну нервову систему, пригнічуючи життєво важливі центри, викликаючи порушення гемодинаміки, спричинюючи глибокі опіки в місцях входу і виходу струму. Інколи спостерігається обвуглювання (вольтова дуга).

Клініка електротравми


Хворий раптово непритомніє, падає. Настає зупинка дихання, виникають судомні скорочення м'язів. Потерпілий не може відірватися від проводів, за які він схопився рукою, внаслідок спазму м'язів кисті. Різко знижується, але зберігається серцево-судинна діяльність. На шкірі видно 'знаки блискавки' - глибокі невеликі за площею рани, вкриті темно-бурим струпом. Для них характерне дуже повільне гоєння.

Лікування електротравми


Передусім треба негайно усунути дію на ураженого джерела струму. Після цього розпочинають штучне дихання (найкраще за методом 'рот у рот'), яке провадять довго, наполегливо, іноді протягом декількох годин. Навіть при появі самостійного дихання треба й далі 'роздихувати' хворого аж до повного відновлення дихання. Призначають серцеві засоби - корглікон, строфантин, кофеїн; для збудження дихального центру внутрішньовенно вводять лобелін або цититон.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus