Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Халазіон (градина)

Категорія: 

Халазіон (градина) - хронічне проліферативне запалення залози хряща повіки (мейбомієвої залози).

Етіологія халазіону


Закупорка протоки залози внаслідок блефариту, кон'юнктивіту.

Клініка халазіону


Захворювання розвивається поступово, безболісно. В ділянці хряща повіки (на відстані 2-5 мм від її краю) з'являється щільний, спаяний з хрящом опуклий утвір з чіткими межами, гладенькою поверхнею, який повільно збільшується. Шкіра над ним рухома, не змінена. Запальні явища видно з боку кон'юнктиви: халазіон просвічується сірувато-білим кольором, навколо нього з'являються гіперемія, набряк. За відсутності лікування він нагноюється. Може рецидивувати, що веде до злоякісного переродження. Самовільно не розсмоктується.

Лікування халазіону


Лікування місцеве. На початку захворювання при невеликих розмірах халазіону показані закапування розчинів кортикостероїдів (гідрокортизону - 1 %, преднізолону - 0,3 %, дексаметазону - 0,1 %), 3 % розчину калію йодиду; закладання за повіку 0,5-1 % гідрокортизонової мазі; сухе тепло, УВЧ-терапія. В разі неефективності такого лікування призначають ін'єкцію 0,3-0,5 мл кеналогу-40 або дексону (дексазону) в порожнину халазіону через кон'юнктиву; застосовують кріодеструкцію. При великих розмірах, нагноєнні, прориві халазіону його видаляють.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus