Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Короста

Категорія: 

Короста - паразитарна заразна хвороба, що викликається коростяним кліщем. Зараження можливе при спанні з хворим в одному ліжку чи на його постільній білизні, при статевих контактах, через предмети спільного користування, одяг. Інкубаційний період триває від кількох днів до кількох тижнів.

Клініка корости


Захворілі скаржаться на сверблячку, яка посилюється вночі. На шкірі міжпальцевих складок кистей, передніх поверхонь пахвових ямок, згинальної поверхні променево-зап'ясткових суглобів, ліктях, животі, попереку, стегнах, сідницях, статевих органах виникають міліарні червоні папули (розташовані попарно або ланцюжком). На їх поверхні є геморагічні кірочки, а також папуло-везикули, розчухи. Характерні коростяні ходи у вигляді підвищеної зигзагоподібної сіруватої лінії, наявність кірок на ліктях. Особливості корости у дітей перших років життя: локалізація висипки на долонях і підошвах, іноді з розвитком пухирів.
Ускладнення: фолікуліт, імпетиго, фурункули, екзематизація, дерматит.

Діагноз корости


Діагноз підтверджується виявленням кліща при лабораторному дослідженні.

Лікування корости


Найефективнішим є застосування 20 %, а для дітей до 3 років - 10 % суспензії бензил-бензоату. 1-й день - ванна, зміна натільної і постільної білизни. Суспензію збовтують, змочують марлевий тампон і змазують всі (!) ділянки шкіри від шиї до п'ят, особливо добре місця висипки (крім обличчя у дорослих). 2-й і 3-й дні - перерва, білизну не змінюють. 4-й день - знову ванна, зміна білизни і змазування, як і в перший день. Після змазування білизну не змінюють ше 2-3 дні. Потім ванна, зміна білизни. 8 цей час настає видужання. На кистях суспензію не змивають мінімум 3 год, після їх миття змазування повторюють. Не можна допускати потрапляння суспензії в очі (кон'юнктивіт).
Лікування простою сірчаною маззю (33 %, для дітей до 3 років - 10-15 %): ванна, зміна білизни, втирання (!) мазі у всі (!) ділянки шкіри (крім обличчя у дорослих), особливо добре в місцях висипки - 6 днів, на 7-й день - ванна, зміна білизни. Настає видужання. За необхідності лікування повторюють. Помилковим є обробляння тільки місць висипки.
Метод Дем'яновича: використовують 60 % розчин натрію тіосульфату (розчин № 1) і 6 % розчин хлористоводневої кислоти (розчин № 2). Малим дітям - відповідно 40 % і 4 % розчини. Підігрітий розчин № 1 наливають у тарілку і втирають долонями в шкіру протягом 10 хв, через 5 хв перерви втирання повторюють. Після висихання інтенсивно втирають розчин № 2 по 5 хв 3 рази з інтервалом 5 хв. Зміна білизни, через 3 дні - ванна і повторна зміна білизни. За необхідності курс повторюють через 1-2 дні.
При лікуванні сірчаною маззю і за методом Дем'яновича можливі подразнення шкіри (дерматит), які виліковують кортикостероїдними мазями.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus