Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Меланома

Категорія: 

Меланома - злоякісна пухлина, що розвивається з пігментних клітин - меланоцитів, які продукують пігмент меланін. Характерною ознакою меланоми є скупчення меланіну в клітинах пухлини, проте трапляються й безпігментні форми. Більше ніж у половини хворих меланома виникає на місці пігментних невусів. До чинників, що сприяють розвитку пухлини, належать гормональні зрушення, які найчастіше спостерігаються у періоди статевого дозрівання, вагітності, лактації, клімактеричному періоді тощо. Проявляється меланома у вигляді напівсферичної, плоскогорбистої або грибоподібної пухлини різної консистенції (від м'якої до твердої) й величини. Пігментація неоднорідна, різної інтенсивності. Поверхня новоутворення часто вкрита ерозіями. Нерідко біля основного вузла розташовані дрібні просоподібні вузлики темного кольору (сателіти). Пухлина схильна до раннього лімфогенного і гематогенного метастазування.
Діагностика грунтується на клініко-морфологічних співставленнях. Дослідження накопичення радіоактивного фосфору, проста і люмінесцентна дерматоскопія, термографія допомагають уточнити характер процесу. Проте біопсія при меланомі є абсолютно неприпустимою, шо значно утруднює діагностику. Цитологічне дослідження можливе лише за наявності виразкової поверхні (контактна цитологія). Вірогідні дані можна одержати при гістологічному дослідженні пухлини, висіченої електроножем з дотриманням правил абластики і радикалізму.
Лікування залежить від ступеня поширеності процесу та його локалізації. Основним методом лікування є хірургічний. Висічення (електровисічення) пухлини проводять у широких межах, відступаючи від її країв на 3-4 см, на всю товщу шкіри, підшкірної основи і фасції. При підозрі на наявність метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах або з профілактичною метою водночас з висіченням первинного вогнища проводять лімфаденектомію. Передопераційну променеву терапію застосовують при швидкому рості меланоми, появі виразки, запалення, сателітів.
При генералізованих формах показана хіміо- та імунотерапія. З паліативною метою можливе видалення окремих метастатичних вузлів, проведення променевої терапії.
Прогноз несприятливий.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus