Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Недостатність мітрального клапана

Категорія: 

Недостатність мітрального клапана (мітральна недостатність) частіше має ревматичну етіологію і поєднується з мітральним стенозом. Відносна недостатність трапляється при артеріальній гіпертензії, дилатаційній кардіоміопатії, пролапсі мітрального клапана, системних захворюваннях сполучної тканини тощо.

Клініка недостатності мітрального клапанаВ стадії компенсації хворі скарг не мають. При декомпенсації з'являються задишка і тахікардія при фізичному навантаженні. Тяжка вада із значним руйнуванням стулок клапана супроводжується приступами серцевої астми, ціанозом. При аускультації вислуховують на верхівці серця ослаблений І тон і грубий систолічний шум, над легеневою артерією - акцент II тону. Підсилення І тону і наявність ляскоту мітрального клапана свідчать про поєднання мітральної недостатності з мітральним стенозом. Значне збільшення лівого шлуночка веде до зміщення верхівкового поштовху вліво від серединно-ключичної лінії. Перкуторно виявляють зміщення меж серця вліво і вгору.

Діагностика недостатності мітрального клапанаНа рентгенограмах серце має «мітральну» конфігурацію, що проявляється збільшенням лівого передсердя і лівого шлуночка з відхиленням по дузі великого радіуса при контрастуванні стравоходу. Інколи знаходять кальцифікати на клапані. Пізніше стають помітними ознаки гіпертрофії і дилатації правого шлуночка. В діагностиці важливе значення належить ехокардіографії. Ускладнення - миготлива аритмія, тромбоемболії, інфекційний ендокардит, хронічна серцева недостатність.

Лікування недостатності мітрального клапанаХворі підлягають диспансерному нагляду у кардіоревматолога. Лікування проводять в разі активації ревматизму або виникнення ускладнень. При тяжкому перебігу вади і прогресуванні гемодинамічних розладів хворі потребують консультації кардіохірурга. За необхідності проводять операцію протезування мітрального клапана.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus