Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Паранефрит

Категорія: 

Паранефрит - запалення клітковини навколо нирки.Може бути первинним, наприклад після травми поперекової ділянки, і вторинним, коли інфекція потрапляє з плином крові або лімфи.

Клініка паранефриту


Захворювання може розпочатися поступово чи раптово: хворого морозить, спостерігаються значне підвищення температури тіла, біль у попереку, який віддає в пахвинну ділянку, стегно, сечовий міхур, промежину. Нерідко хворі підтягують стегно до живота і не можуть лежати на хворому боці. В поперековій ділянці спостерігається незначна припухлість, шкіра набрякла, талія згладжується. Симптом Пастернацького позитивний. Гарячка інтермітуюча або гектична. Язик сухий, з нальотом; хворого турбують спрага, нудота. Відмічаються здуття живота і затримка випорожнень. При дослідженні сечі інколи не виявляють патологічних змін; при дослідженні крові визначають лейкоцитоз із зсувом вліво, збільшення ШОЕ.

Лікування паранефриту


Негайна госпіталізація в хірургічне відділення. На початку захворювання призначають антибіотики, сульфаніламідні засоби, нітрофурани, загальнозміцнювальні препарати. При сформованому абсцесі показана операція - люмботомія і дренування порожнини гнояка.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus