Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Сірчана пробка

Категорія: 

Зовнішній слуховий прохід має механізм самоочищення: епітелій, починаючи від барабанної перетинки, повільно зсувається назовні, захоплюючи частинки вушної сірки. Через те видаляти сірку з глибоких частин слухового проходу, як правило, не потрібно. Інколи скупчення сірки викликає у хворого неприємні відчуття, і він намагається видалити пробку. Якщо це робити без контролю зором або невідповідними інструментами, то можна травмувати барабанну перетинку. Крім того, внаслідок таких маніпуляцій сірчана пробка заштовхується глибше і порушує фізіологічну функцію слухового проходу.

Клініка сірчаної пробки


Для нормального слуху достатньо навіть мінімальної щілини у слуховому проході, тому в разі повного закриття його отвору сірчаною пробкою слух знижується або повністю втрачається раптово, часто після потрапляння у вухо води або внаслідок спроб хворого самостійно видалити пробку.

Лікування сірчаної пробки


Після установлення діагнозу (за допомогою отоскопи) і виключення, по можливості, факту перфорації барабанної перетинки або розвитку на ній атрофічних рубців (за даними анамнезу) сірчану пробку видаляють, промиваючи слуховий прохід за допомогою шприца Жане (100 мл). Під час цієї процедури хворий повинен тримати нижче від вуха ниркоподібний лотік. У шприц набирають кип'ячену воду температури тіла. Рукою, яка тримає шприц, відтягують вушну раковину хворого назад і догори, щоб випрямити слуховий прохід. Після цього вводять у нього кінчик шприца, стежачи, щоб він не просунувся надто глибоко, і спрямовують струмінь води уздовж задньоверхньої стінки слухового проходу. Силу натискання на поршень регулюють таким чином, щоб спочатку вимити лише невеликі частинки сірчаної пробки. Якщо це вдається, то поступово в пробці утворюється отвір, крізь який вода проходить до барабанної перетинки. Виливаючись із слухового проходу, вона захоплює рештки сірки. Не можна видаляти сірчану пробку у тих випадках, коли є підозра на перфорацію барабанної перетинки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus