Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Спондилолістез

Категорія: 

Спондилолістез - зісковзування тіла хребця вперед відносно нижчерозташованого хребця. Найчастіше цей процес відбувається на рівні V поперекового хребця та І крижового.
В основі патології лежить природжений дефект дужки хребця, коли ядра скостеніння її не зливаються докупи (спондилоліз). Травма або інші причини призводять до того, що ця хрящова спайка розривається й починається повільне зісковзування (спондилолістез).

Клініка спондилолістезу


Хворі скаржаться на біль у крижах, особливо після ходьби, сидіння. При огляді видно збільшення поперекового лордозу, утворення характерної борозни від попереку до черепної стінки, під остистим відростком V поперекового хребця пальпується ямка. Рухомість попереку обмежена. На рентгенограмах видно, наскільки зсунувся верхній відділ хребта відносно нижчерозташованого відділу: І ступінь - зісковзування V поперекового хребця на 1/4 ширини тіла; II - на 1/2; III - на 3/4, IV - на всю ширину.

Лікування спондилолістезу


В ранніх стадіях захворювання (I-II ступені) проводять консервативну терапію: щадний режим, корсет, лікувальна гімнастика, масаж, фізю-, бальнеотерапія, курортне лікування. Хірургічне лікування при тяжких формах спондилолістезу зводиться до кістковопластичної фіксації ураженого відділу хребта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus