Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Випадіння прямої кишки

Категорія: 

Випадіння прямої кишки - зміщення вниз і випадіння всіх шарів прямої кишки крізь відхідниковий отвір. У дітей трапляється частіше, ніж у дорослих. Причинами його розвитку є слабкість м'язів тазового дна та підвішуючих м'язів, подібна до ампули форма прямої кишки. До чинників, які сприяють виникненню хвороби, належать важка фізична праця, травми живота і таза, утруднений акт дефекації, тяжкі пологи, а в дітей - тривалий кашель, пронос.

Клініка випадіння прямої кишки


Розрізняють три ступені випадіння відповідно до його клінічного перебігу. При випадінні І ступеня довжина ділянки, що випала, становить 5 см, кишка вправляється самостійно, функція анального сфінктера не порушена. Пряма кишка випадає тільки під час дефекації. При II ступені розмір ділянки випадіння сягає 10 см, самостійно кишка вправляється з певними труднощами або зовсім не вправляється, функція анального сфінктера послаблена. При випадінні III ступеня довжина відрізку прямої кишки, що виходить за межі анального кільця, перевищує 10 см, кишка виходить навіть при незначному внутрішньочеревному тиску - під час роботи, ходьби, кашлю, сечовипускання тощо. Самостійно кишка не вправляється, хворі змушені вправляти її руками. Недостатність анального сфінктера призводить до нетримання кишкового вмісту. У тяжких випадках кишка взагалі не тримається в малому тазі, звисає поміж стегнами, викликає подразнення та мацерацію шкіри. Слизова оболонка ділянки кишки, що випала, внаслідок постійного травмування запалюється, набрякає, покривається слизом, виразками.

Лікування випадіння прямої кишки


Усунення чинників, які сприяють випадінню: проносу, закрепу, запальних захворювань товстої кишки. У дорослих ефективне тільки хірургічне втручання.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus