Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиАводарт

Лабораторі ГлаксоСмітКляйн, Франція


Аводарт

Код: G04CB02

Урологічні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: dutasteride, 5 альфа,17 бета- N-2,5-біс (трифлуорометил) феніл]-3оксо-4-азандрост-1-ене-17-карбоксамід;

основні фізико-хімічні властивості: жовті, непрозорі довгасті м× які желатинові капсули з червоним відбитком GX CE2 на одному боці;

склад: 1 капсула містить дутастериду 0,5 мг;

допоміжні речовини: каприлової/капринової кислоти монодигліцериди, гідрокситолуол бутильований;

оболонка капсули: желатин, гліцерол, титану діоксид, заліза оксид жовтий, чорнила червоні, що містять полівінілу ацетатфталат, полі етиленгліколь, пропіленгліколь, заліза оксид червоний як барвник, три гліцериди та лецитин.

Форма випуску. Капсули м× які желатинові.

Фармакотерапевтична група. Засіб для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози, інгібітор тестостерон-5a-редуктази. Код АТС G04CB02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Дутастерид – подвійний інгібітор 5a-редуктази, який гальмує як тип 1, так і тип 2 ізоферментів 5a-редуктази, що відповідають за перетворення тестостерону на 5a-дигідротестостерон. Дигідротестостерон – це андроген, який у першу чергу відповідає за гіперплазію тканини передміхурової залози. Максимальне зменшення дигідротестостерону на фоні прийому Аводарту залежить від дози і спостерігається у перші 1-2 тижні. Після 1-го та 2-го тижня лікування Аводартом у добовій дозі 0,5 мг середня концентрація дигідротестостерону зменшується на 85 і 90% відповідно.

У хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози, які отримували 0,5 мг дутастериду на добу, середнє зниження рівня дигідротестостерону становило 94% через 1 рік і 93% - через 2 роки лікування, середній рівень тестостерону підвищувався на 19% через 1 і через 2 роки. Це передбачуваний наслідок гальмування 5a-редуктази, і він не призводить до появи будь-яких відомих побічних ефектів.

За даними багато центрових плацебо контрольованих подвійних сліпих клінічних досліджень за участі 4 325 чоловіків, хворих з гіперплазією передміхурової залози (більше 30 см3), застосування Аводарту у дозі

0,5 мг/добу мало результатом запобігання прогресу ванню захворювання як шляхом зменшення ризику гострої затримки сечі і необхідності у хірургічному втручанні, так і статистично достовірним поліпшенням стану нижніх сечових шляхів, збільшенням максимуму швидкості сечовиділення та зменшенням об× єму передміхурової залози порівняно з плацебо. Всі вищезазначені зміни спостерігались протягом 24 місяців.

Фармакокінетика. Дутастерид застосовується перорально у вигляді розчину у м× яких желатинових капсулах. Після прийому разової дози 0,5 мг пік концентрації препарату у сироватці крові спостерігається через 1-3 години. Абсолютна біодоступність становить 60% відносоно 2-годинної внутрішньо венної інфузії. Біодоступність не залежить від прийому їжі.

Дутастерид після одноразового чи багаторазового прийому має великий об× єм розподілення (від 300 до 500 л). Відсоток зв× язування з білками - більше 99,5%.

При застосуванні у добовій дозі 60% постійної стійкої концентрації дутастериду у сироватці крові досягається через 1 місяць лікування і приблизно 90% - через 3 місяці. Стійка постійна концентрація дутастериду приблизно 40 нг/мл у сироватці досягається після 6 місяців лікування у добовій дозі 0,5 мг. Аналогічно до сироватки крові стійка концентрація дутастериду у сім× яній рідині досягається через 6 місяців. Після 52 тижнів лікування середня концентрація дутастериду у сім× яній рідині становить 3,4 нг/мл ( у межах 0,4-14 нг/мл). Відстоток розподілення дутастериду із сироватки до сім× яної рідини - приблизно 11,5%.

In vitro дутастерид метаболізується ферментами CYP 450-3A4 цитохрому Р 450 людини до двох моно гідроксильних метаболітів.

У сироватці людини, за даними спектрометричного аналізу, виявляється незмінений дутастерид, 3 головних метаболіти (4×-гідроксиду тастерид, 1,2-дигідродутастерид і 6-гідроксиду тастерид) і 2 малих метаболіти (6,4×-дигідроксиду тастерид і 15- гідроксиду тастерид).

Дутастерид інтенсивно метаболізується. Після перорального прийому дутастериду у дозі 0,5 мг/добу від 1 до 15,4% (у середньому 5,4%) прийнятої дози виводиться з фекаліями у вигляді незміненого дутастериду. Решта прийнятої дози виводиться у вигляді метаболітів.

У сечі виявляються лише сліди незміненого дутастериду (менше 0,1% прийнятої дози). Кінцевий період напів виведення дутастериду становить 3-6 тижнів. Залишки дутастериду у сироватці крові можуть бути виявлені через 4-6 місяців після закінчення лікування.

Показання для застосування.

Лікування та запобігання прогресу ванню доброякісної гіперплазії передміхурової залози шляхом зменшення розмірів передміхурової залози, пом× якшення симптомів хвороби, поліпшення відтоку сечі, зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та за необхідності хірургічного втручання.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі чоловіки (включаючи хворих похилого віку)

Рекомендованою дозою Аводарту є 1 капсула (0,5 мг) на добу для перорального прийому. Капсулу слід ковтати цілою.

Аводарт можна приймати незалежно від прийому їжі.

Незважаючи на те, що полегшення від прийому препарату може спостерігатись на ранній стадії, для об× єктивної оцінки ефективності дії препарату лікування слід продовжувати не менше 6 місяців.

Ниркова недостатність

Для хворих з нирковою недостатністю дозу змінювати не треба.

Печінкова недостатність

Фармококінетика дутастериду у хворих з печінковою недостатністю не вивчалась.

Побічна дія.

Такі побічні реакції спостерігались, за даними клінічних досліджень, з частотою виникнення більше 1%

Побічна реакція Частота виникнення протягом 1-го року лікування Частота виникнення протягом 2-го року лікування

Після ліцензійні дані

Імунна система

Дуже рідко: алергічна реакція, включаючи висип, свербіж, кропив‘янку або локалізований набряк.

Протипоказання.

Аводарт протипоказаний хворим з підвищеною чутливістю до дутастериду, інших інгібіторів 5a-редуктази або інших компонентів препарату.

Аводарт протипоказаний для лікування жінок і дітей.

Передозування.

За даними клінічних досліджень, у волонтерів разові дози дутастериду до 40 мг/добу (у 80 разів вищих за терапевтичні) протягом 7 днів не спричинювали за непокоєнь з огляду на безпеку їх застосування. У клінічних дослідженнях застосовувались дози дутастериду по 5 мг/добу протягом 6 місяців без появи додаткових побічних реакцій у порівнянні із застосуванням дутастериду у дозах 0,5 мг/добу.

Специфічного антидоту немає, тому у випадку можливого передозування проводиться симптоматична та підтримуюча терапія.

Особливості застосування.

Дутастерид може абсорбуватись через шкіру, тому жінки та діти повинні уникати контакту з негерметичними капсулами. Якщо рідина з капсули потрапила на шкіру, її слід негайно змити водою з милом.

Вплив печінкової недостатності на фармакокінетику дутастериду не вивчений. Оскільки дутастерид інтенсивно метаболізується і має період напів виведення 3-5 тижнів, препарат слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюваннями печінки.

Вплив на специфічний антиген передміхурової залози (PSA) та виявлення раку передміхурової залози.

Перед початком курсу лікування дутастеридом та періодично під час лікування пацієнту треба робити пальцеве ректальне обстеження, як і інші методи виявлення раку передміхурової залози.

Концентрація специфічного антигену передміхурової залози (PSA) є важливим компонентом скринінгового процесу для виявлення раку передміхурової залози. Звичайно концентрація PSA у сироватці крові, вища за 4 нгмл (Hybritech), потребує подальшого вивчення та проведення біопсії простати. Лікар також повинен пам× ятати, що вихідний рівень PSA нижче 4 нг/мл у хворих, які лікуються дутастеридом, не виключає можливості діагностування у них раку простати.

Лікування Аводартом здатне знижувати рівень сироваткового PSA у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози приблизно на 50% через 6 місяців, навіть за наявності раку передміхурової залози. Хоча можуть бути індивідуальні коливання, прогнозується зниження PSA приблизно на 50%, оскільки воно спостерігалось в усьому діапазоні вихідних значень PSA (від 1,5 до 10 нг/мл). Для того щоб інтерпретувати значення специфічного антигену передміхурової залози у чоловіків, які лікувались Аводартом протягом 6 місяців і більше, значення PSA треба подвоювати для порівняння з нормальними діапазонами PSA у чоловіків, які не лікувались. Співвідношення ж вільного PSA і загального рівня PSA залишається сталим навіть під час лікування Аводартом. Тому, якщо лікар вирішить використати як визначення раку передміхурової залози відстоток вільного PSA у хворого, який лікується Аводартом, ніякого подвоєння значення вільного PSA проводити не треба.

Фертильність.

Вивчення впливу дутастериду у дозі 0,5 мг/день на характеристики еякуляту у 27 здорових волонтерів протягом 52 тижнів лікування і 24 тижнів наступного спостереження показало зменшення загальної кількості сперматозоїдів, об‘єму еякуляту та рухомості сперматозоїдів на 23, 26 і 18% порівняно зі змінами у плацебо групі. Концентрація сперми та її морфологія залишились без змін. Через 24 тижні після лікування середній процент змін у загальній кількості сперматозоїдів у групі дутастериду залишився на 23% нижче за вихідний рівень. У той час як середні значення для всіх параметів сім‘я на всіх проміжках часу залишались у межах норми і не відповідали визначеним критеріям для клінічно значущих змін (30%), у двох пацієнтів з групи дутастериду спостерігалось зменшення кількості сперматозїдів більше ніж на 90% у порівнянні з вихідним рівнем на 52-му тижні лікування та частковим відновленням їх кількості через 24 тижні після лікування. Клінічна значущість впливу дутастериду на характеристики сім‘я і індивідуальну фертильність пацієнтів не відома.

Вагітність.

Дутастерид протипоказаний для лікування жінок. Застосування дутастериду для лікування жінок не вивчалось, оскільки за даними до клінічного вивчення було припущено, що пригнічення рівня циркулюючого дигідротестостерону може гальмувати розвиток зовнішніх статевих органів у плоду чоловічої статі, який виношує жінка, що приймає дутастерид.

Лактація

Невідомо, чи проникає дутастерид у грудне молоко.

Вплив на здатність керувати автомобілем і іншими механізмами.

З огляду на фармакокінетичні та фармакодинамічні властивості, дутастерид не має впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Концентрація дутастериду у сироватці крові може збільшуватись у присутності інгібіторів CYP3A4, а кліренсу дутастериду зменшується при одночасному застосуванні з інгібіторами CYP3A4 верапамілом (37%) і дилтіаземом (44%) та не змінюється при застосуванні з амлодипіном, іншим антагоністом кальцієвих канальців.

Зменшення кліренсу і відповідне збільшення впливу дутастериду в присутності

інгібіторів CYP3A4 не має великого клінічного значення у зв× язку з широким спектром безпеки препарату.

У дослідженнях in vitro було показано, шо дутастерид не витісняє варфарин, діазепам або фенітоїн із зв× язку з білками плазми, як і ці компоненти не заміщують дутастерид. Було проведено вивчення взаємодії дутастериду з тамсулозином, теразоцином, варфарином, дигоксином і холестераміном. Клінічно значущої взаємодії виявлено не було.

Хоча специфічних досліджень з вивчення взаємодії з іншими препаратами не проводилось, близько 90% всіх пацієнтів у клінічних дослідженнях дутастериду отримували інші медикаменти. Ніяких клінічно значущих побічних реакцій не було відмічено при одночасному застосуванні дутастериду з антигіперліпідемічними препаратами, з інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, бета-адрено блокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, з кортикостероїдами, діуретиками, не стероїдними протизапальними препаратами, інгібіторами фосфодіестерази типу V та хіноліновими антибіотиками.

За даними дослідження з вивчення взаємодії тамсулозину або теразоцину у комбінації з Аводартом протягом 2 тижнів, ніяких ознак фармакокінетичної або фармакодинамічної взаємодії не виявлено. За даними більш тривалого дослідження (протягом 9 місяців) дутастериду у комбінації з тамсулозином, було показано, що комбінація Аводарту з альфа-блокаторами добре переноситься хворими.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30°С у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 капсул у блістері з полівінілхлорид/алюмінієвої фольги, по 3 блістери у картонній упаковці.

Виробник. Лабораторі ГлаксоСмітКляйн (Франція) на заводах РП Шерер С. А. (Франція) та Кардінал Хелс Джемені 405 ГмбХ (Німеччина).

Laboratoire GlaxoSmithKline (France) manufactured by RP Scherer S.A. (France) and Cardinal Health Germany 405 GmbH (Germany).

Адреса.

Laboratoire GlaxoSmithKline, 78163 Marly-le-Roi Cedex, France

RP Scherer S.A. F67930 Beinheim, France.

Cardinal Health Germany 405 GmbH, Steinbeisstrabe 2, D-73614 Schorndorf, Germany.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus