Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиФебіхол

ТОВ “Новентіс”, Чеська Республіка


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: феніпентол; 1-феніл-1-гідроксипентан;

основні фізико-хімічні властивості: світло-зелені капсули, що містять безбарвну ароматичну рідину;

склад: 1 капсула містить феніпентолу 0,1 г;

допоміжні речовини: гліцерин 85 %, хлорофіл ін, метилпарабен, желатин

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при біліарній патології.

Код АТС А 05АХ 10.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Діюча субстанція препарату - холер етична речовина, що міститься в кореневищах тропічної рослини куркума (Curcuma longa, синонім Curcuma domestica).

Підвищує виділення жовчі та вміст у ній щільних субстанцій, що входять до її складу (жовчні кислоти та холестерин).

Максимальна дія препарату виявляється через 15 хвилин після прийому.

Підвищення секреції жовчних кислот активує ліпазу підшлункового соку і поліпшує емульгування жирів із подальшою нормалізацією їх засвоєння. Препарат підвищує рівень секретину в крові, об'єм панкреатичного соку, що виділяється, та вміст у ньому бікарбонатів. Стимулює надходження ліпаз у панкреатичний сік. Основний механізм дії - холер етичний, але діюча речовина при взаємодії з вільними радикалами у тканині печінки виявляє антиоксидантну дію і перериває процес перекисного окислення ліпідів. Захищаючи клітини печінки від ушкоджень, феніпентол виявляє гепатопротекторні властивості. Препарат підсилює секреторну функцію залоз шлунка, підвищує вироблення муцину його. слизовою оболонкою. Препарат зменшує абсолютну кількість холестерину, що міститься у жовчі, та попереджає його випадіння в осад у вигляді камінців жовчного міхура і проток. Препарат має помірну гіпохолестеринемічну активність.

Фармакокінетика. Значна частина феніпентолу метаболізується в печінці і потрапляє в портальну систему кровообігу. Концентрації в тканинах організму незначні. Менше 1 % речовини виводиться із сечею в незміненому вигляді і 7 - 35 % - у формі глюкуроніду.

Показання для застосування. Хронічні запальні процеси жовчовивідних шляхів, функціональні розлади біліарного тракту, стани після холециститектомії, аномалії жовчовивідних шляхів, що супроводжуються стазом жовчі, хронічні захворювання печінки з порушенням її зовнішньо секреторної функції, хронічні захворювання підшлункової залози із зовнішньо секреторною недостатністю (особливо ферменту ліпази), хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцією шлункових залоз, диспепсія (метеоризм, біль у підребер'ї) внаслідок погрішностей у харчуванні.

Спосіб застосування та дози. Призначають по 2 капсули тричі на добу або 2 капсули за один прийом безпосередньо перед їдою. Капсули слід запивати великою кількістю води (200 мл), щоб уникнути їх прилипання до слизової оболонки стравоходу. Тривалість курсу лікування – 3 тижні.

Побічна дія. Звичайно препарат добре переноситься. В окремих випадках можливо відчуття тиску та переповнення в підребер'ї, нудота, печія, алергічні висипання.

Протипоказання. Фебіхол не призначають при гострому холециститі, гострому холангіті, гострому гепатиті та гострому панкреатиті, емпіємі жовчного міхура. Не можна призначати дітям до 15 років, вагітним і жінкам, які годують груддю.

Передозування. Передозування є малоймовірним, але, якщо воно трапиться, лікування - симптоматичне. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. Діюча речовина - феніпентол - має гіркувато-пекучий смак, тому випускається в желатинових капсулах. При порушеннях моторики шлунка діюча речовина може вивільнюватися з капсули і спричиняти печію та нудоту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Фебіхолу з іншими препаратами не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 10 - 25 0С в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці.

Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. 50 капсул у флаконі з темного скла та в паперовій пачці.

Виробник. ТОВ “Новентіс”.

Адреса. Чеська Республіка, м. Злін, вул. Філмова, 174.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus