Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Меліси трава

-


Меліси трава

Код: N05CM50

Седативні


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки стебел, листя з шматочками квіток, окремими квітками або без них, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Колір - стебел зелений, листя – відсвітло- або сіро-зеленого до темно-зеленого, віночка - жовтуватий, білий абоблідо-ліловий. Запах приємний, лимонний. Смак гіркувато-пряний;

порошок крупний: шматочки стебел, листя з шматочками квіток або без них, від світло- або сіро-зеленого до темно-зеленого кольору з жовтуватими, білими або блідо-ліловими вкрапленнями або без них, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм. Запах приємний, лимонний. Смакгіркувато-пряний;

склад: меліси трава.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. Седативний засіб.

Фармакологічні властивості. Трава меліси містить олію ефірну (0,05-0,33 %, вскладі якої є цитраль, ліналоол, гераніол, цитронелал, мірцен, альдегіди), речовини дубильні (до 5 %), гіркота, слиз, органічні кислоти (янтарну, кавову, хлорогенову, олеанолову та урсолову), цукри (стахіоза), солі мінеральні івиявляє спазмолітичну, болетамувальну, заспокійливу, гіпотензивну, сечогінну, вітрогінну, бактерицидну дію, покращує травлення, сповільнює частоту дихання, сприяє сповільненню серцевих скорочень, зменшує напругу гладеньких м’язівкишечника, збуджує виділення травних ферментів.

Показання для застосування. Застосовують в якості м’якого седативного та заспокійливого засобу при невротичному безсонні, гіпертонії, тахикардії, вегетодистонічних розладах нервової системи (підвищена емоційна активність, збудливість, дратівливість).

Спосіб застосування та дози. 5 г (1 столова ложка) трави вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день, за 15-20 хв до їди. Діти, за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/4склянки 3 рази на день, за 15-20 хв до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2склянки 3-4 рази на день, за 15-20 хв до їди. Діти, за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 2 столових ложок до 1/3 склянки 3 рази на день, за 15-20хв до їди.

Побічна дія. Не встановлена.

Протипоказання. Артеріальна гіпотензія, індивідуальнанепереносимість речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді, за 15-20 хв до їди

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному місці, небільше 2 діб.

Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus